„Doktor Sen” poniżej oczekiwań. „Midway” lepszy niż „Last Christmas”

Znamy już wyniki z czwartkowych pokazów wieczornych w amerykańskich kinach. Jak wypadły filmy „Last Christmas”, „Midway” i „Doktor Sen”?

Doktor sen” podczas czwartkowych pokazów wieczorny, które rozpoczęły się o godzinie 18:00, zebrał od amerykańskich widzów 1,5 miliona dolarów. Jest to wynik słabszy od osiągniętego niedawno przez inny horror od studia Warner Bros, produkcję „Topielisko. Klątwa La Llorony”, której udało się zebrać z czwartkowych pokazów 2,7 mln dolarów. „Doktor sen” wypadł niekorzystnie również w porównaniu z inną adaptacją Kinga goszczącą niedawno na ekranach kin, horrorem „Smętarz dla zwierzaków” od studia Paramount, który zebrał 2,3 mln dolarów z wieczornych pokazów przed premierą w piątek.

Przedpremierowe analizy zakładały, że film, w którym główną rolę zagrał Ewan McGregor, może liczyć na otwarcie wynoszące od 20 do 30 mln dolarów. Po wynikach z czwartku kwota, którą produkcja zdoła zarobić przez weekend, może okazać się bliższa dolnej granicy prognoz. Pamiętajmy jednak, że w USA podobnie jak w Polsce widzów czeka długi weekend z okazji przypadającego na 11 listopada święta Weteranów.

Drugie miejsce w czwartek zajął film „Midway” od studia Lionsgate. Produkcja Rolanda Emmericha zebrała od widzów 925 tys. dolarów z 2600 kin i wbrew prognozom wyprzedziła komedię „Last Christmas”, która po czwartkowych pokazach ma na koncie 575 tys. dolarów z 2700 kin. Przed weekendem zakładano, że wojenna produkcja może liczyć na otwarcie w przedziale 9-14 mln dolarów, a komedia otworzy się w przedziale 15-20 mln dolarów. Dzisiejsze wyniku mogą jednak oznaczać, że różnica pomiędzy produkcjami będzie na koniec weekendu znacznie subtelniejsza.

O losie weekendowych wyników wszystkich produkcji będziemy mogli powiedzieć więcej jutro, kiedy pojawią się wyniki z piątku.

źródło: Deadline.com / Variety.com / zdj. Warner Bros.