Dwayne "The Rock" Johnson stworzy nowy film przygodowy dla Netflixa

Gwiazda kina rozrywkowego, aktor Dwayne "The Rock " Johnson podpisał nową umowę z Netfliksem. Na mocy kontraktu powstanie przynajmniej jeden film przygodowy, dostępny na ekskluzywną wyłączność dla platformy. 

Produkcja stworzona przez Netfliksa i The Rocka będzie nosić tytuł John Henry and The Statesmen. Głównym bohaterem filmu będzie jedna z legend amerykańskiego folkloru, tytułowy John Henry. Mężczyzna przez lata pracował przy budowie amerykańskich linii kolejowych, gdzie zajmował się ręcznym kładzeniem torów. Od najmłodszych lat cechowała go niezwykła sprawność fizyczna, którą przewyższał innych ludzi. Chcąc dowieść swojego talentu, stanął do wyścigu z maszyną, która wykonywała tę samą pracę co on. Henry wygrał ten pojedynek, ale przypłacił go śmiercią z wycieńczenia. Legenda mówi, że bohater do ostatnich chwil życia dzierżył w swoich dłoniach narzędzie pracy - młot. 

W sieci pojawił się już pierwszy teaser filmu, zamieszczony w mediach społecznościowych przez The Rocka. 

Data premiery John Henry and The Statesmen nie została jeszcze wyznaczona. Reżyserią produkcji zajmie się znany m.in. z Jumanji: Przygoda w dżungli Jake Kasdan. Rola Johna Henry'ego zostanie odegrana przez Dwayne'a "The Rocka" Johnsona.  

źródło: Deadline / Netflix