Dzieje grzechu i Ucieczka z kina Wolność na Blu-ray? W steelbooku? (aktualizacja)

Na Dvdmax.pl pojawiły się zapowiedzi wydań DVD i Blu-ray z filmami Dzieje grzechu oraz Ucieczka z kina Wolność. Co ciekawe, według sklepu obydwa tytuły mają zostać wydane na Blu-ray zarówno w zwykłym wydaniu, jak i w steelbooku lub metalboxie.

Aktualizacja: Pojawiły się kolejne pre-ordery na filmy: Zmory, Bez Końca, Życie Rodzinne, Rok Spokojnego Słońca, Zaklęte Rewiry, Krótki Film o Miłości, Krótki Film o Zabijaniu, Dreszcze, Spirala, Constans, Świadectwo Urodzenia, Rejs, Barwy Ochronne, Medium, Blizna, Zazdrość i Medycyna, 300 Mil do Nieba, Szpital Przemienienia, Iluminacja, Przypadek, Lekcja Martwego Języka, Struktura Kryształu, Ryś.

Dzieje grzechu

Niezwykły film. Ewa, dziewczyna ze zubożałej szlacheckiej rodziny ma romans z Łukaszem, sublokatorem, któremu jej matka wynajmuje pokój. Łukasz jest żonaty i nie udaje mu się uzyskać rozwodu. Zostawia Ewę i wyjeżdża, ale Ewa wpada na jego ślad i podąża za nim. Łukasz zostaje ranny w pojedynku i tylko troskliwa opieka Ewy pozwala mu wrócić do zdrowia. Wynajmują pokój i próbują żyć razem. Łukasz wyjeżdża ponownie celem uzyskania rozwodu a Ewa rodzi dziecko, które pod wpływem szoku potem topi. Dowiaduje się bowiem, że Łukasz uzyskawszy rozwód ożenił się z inną bogatą panną. Ewa wiąże się z kryminalistą, brutalem i oszustem Antonim Pochroniem, a szantażem zostaje wrobiona w morderstwo starego hrabiego Szczerbica. Ucieka do Polski i zostaje prostytutką. Finał jest dramatyczny, ale doprowadza parę do ponownego zejścia się. Film plastycznie wysmakowany, z drobiazgowo odtworzonym klimatem epoki, scenografia przytłacza przepychem i bogactwem, a sama fabuła wzrusza, ale i zaskakuje małym erotyzmem, doskonałym aktorstwem i muzyką.

657765_0002.jpg

Wydanie DVD, Blu-ray+DVD i Blu-ray steelbook.

Ucieczka z kina Wolność

W łódzkim kinie "Wolność" odbywa się projekcja filmu "Jutrzenka". Seans przerywa niezwykłe wydarzenie. Aktorzy ożywają na ekranie, rozpoczynają między sobą rozmowy, wciągają w nie publiczność. Wokół kina gromadzą się tłumy, odpowiednie władze i służby zastanawiają się co począć w tej skomplikowanej sytuacji. Przybywa także cenzor, mężczyzna dobiegający pięćdziesiątki, ongiś krytyk literacki, dziennikarz. Zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością...

Wydanie DVD, Blu-ray+DVD i Blu-ray steelbook.

Premierę wydań zapowiedziano na 16 września. Jak podaje Dvdmax.pl na płytach znajdzie się polski dźwięk w formacie Dolby Digital 2.0 oraz angielskie napisy.

źródło: Dvdmax.pl / fot. POLFILM / East News / Film.wp.pl