Ewan McGregor w końcu powróci jako Obi-Wan Kenobi?!

Po wielu latach plotek i spekulacji ogłoszono, że Ewan McGregor prowadzi rozmowy ze studiem Lucasfilm dotyczące jego powrotu do roli Obi-Wana Kenobiego.

Zgodnie z pojawiającymi się od kilkunastu miesięcy plotkami szkocki aktor negocjuje główną rolę w swoim solowym serialu, który ma opowiadać o losach Obi-Wana Kenobiego. Szczegóły na temat fabuły nie zostały jeszcze oczywiście wyjawione, ale nie trudno zgadnąć, że akcja serialu będzie najprawdopodobniej rozgrywała się na planecie Tatooine, gdzie Kenobi osiedlił się po upadku Zakonu Jedi.

Serial o przygodach mistrza Jedi powstanie dla platformy Disney+, ale jego data premiery nie została jeszcze ujawniona. Możemy jednak założyć, że produkcja zadebiutuje w 2021 roku. Wcześniej na platformie Disneya pojawi się serial „The Mandalorian” — premiera listopad 2019 roku oraz serial o przygodach szpiega Cassiana Andora — premiera pod koniec 2020 roku. Jeśli więc Lucasfilm utrzyma dotychczasową praktykę wydawania seriali osadzonych w świecie Star Wars, to Obi-Wan zadebiutuje na małym ekranie w drugiej połowie 2021 roku.

Biorąc pod uwagę, że produkcje powstające dla serwisu Disney+ będą jedną z głównych atrakcji imprezy Disney D23 Expo, która odbędzie się już w dniach 23-25 sierpnia w Anaheim Convention Center w Kalifornii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tam oficjalnie ogłoszone zostaną plany dotyczące serialu o Obi-Wanie.

źródło: Deadline.com / zdj. Disney / Lucasfilm