Fantastyczne zwierzęta 3 mocno opóźnione - znamy datę premiery

Studio Warner Bros. poinformowało, że premiera trzeciej części serii Fantastyczne zwierzęta została poważnie opóźniona i produkcja nie zawita do kin w 2020 roku, a dopiero rok później. Poznajcie szczegóły.

Fani nowej serii ze świata Harry'ego Pottera będą musieli nieco dłużej poczekać na kolejny powrót do czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. Studio Warner Bros. ogłosiło właśnie, że Fantastyczne zwierzęta 3 trafią do kin 12 listopada 2021 roku. Ekipa wejdzie natomiast na plan wiosną 2020 roku. Wcześniej zakładano, że film będzie miał premierę już w listopadzie 2020 roku.

Nowa seria o czarodziejskim świecie stworzonym przez Rowling została zaplanowana na pięć części. Pierwsza z nich zarobiła w kinach na cały świecie 814 mln dolarów, a druga odsłona, która debiutowała w listopadzie ubiegłego roku, zaliczyła wyraźny spadek w kasie i zdołała zgromadzić tylko 653 mln dolarów.

Studio Warner Bros. nie było zadowolone z wyniku drugiej części i dlatego postanowiło dać twórcom trzeciej odsłony nieco więcej czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia prac na planie. Warner opóźnił rozpoczęcie prac na planie trzeciej części Fantastycznych zwierząt o kilka miesięcy. Pierwotnie ekipa oraz aktorzy mieli wejść na plan już w lipcu ubiegłego roku, później mówiło się o rozpoczęciu produkcji dopiero późną jesienią, a teraz wiemy już, że aktorzy wejdą na plan dopiero w 2020 roku. W obsadzie trzeciej części mają powrócić największe gwiazdy poprzednich części, w tym Johnny Depp jako Gellert Grindelwald.

źródło: Variety.com / zdj. Warner Bros.