Filmowa Tank Girl od Margot Robbie ma już reżysera. Aktorka z główną rolą?

Wczoraj pojawiła się informacja, że firma produkcyjna należąca do Margot Robbie nabyła prawa do stworzenia filmowej adaptacji angielskiego komiksu „Tank Girl”. Dzisiaj ujawniono, kto będzie odpowiadał za reżyserię nowej wersji filmowych przygód zwariowanej bohaterki.

Według najnowszych doniesień reżyserem produkcji „Tank Girl” będzie Miles Joris-Peyrafitte, debiutujący w pełnometrażowym kinie w 2016 roku za sprawą filmu Jaki jesteś”Miles Joris-Peyrafitte pracował ostatnio z Margot Robbie na planie produkcji Dreamland”, w którym aktorka zagrała główną rolę.

Cały czas nie jest jednak jasne, czy sama Margot Robbie wcieli się w popularną bohaterkę komiksu. Mówi się, że aktorka rozważa zagranie głównej roli, ale decyzję podejmie dopiero po przeczytaniu scenariusza, który nie został jeszcze ukończony. Plotki na temat fabuły sugerują, że Tank Girl połączy w filmie siły z inną bohaterką, Jet Girl i razem spróbują obalić tyranię korporacji zarządzającej zasobami wody na Ziemi.

W 1995 roku w pierwszej filmowej adaptacji, którą wyreżyserowała Rachel Talalay, główną rolę zagrała Lori Petty. Akcja komiksu „Tank Girl” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Australii i opowiada o przygodach tytułowej bohaterki, która przy pomocy czołgu M5A1 Stuart walczy między innymi z totalitarnymi korporacjami, łowcami głów, sektami i przestępcami oraz romansuje z kangurem o imieniu Booga.

źródło: Collider.com / zdj. Dark Horse Comics / Titan Comics