Filmowe premiery tygodnia 05.08-11.08: „Toy Story 4”, „Na ringu z rodziną”, „GLOW” i inne

Przed tym, jak do polskich kin z wielkim opóźnieniem trafi w końcu animacja „Toy Story 4, na Blu-ray zadebiutują filmy „Witajcie w Marwen” i „Na ringu z rodziną”, a platforma Netflix wyemituje z kolei nowe sezony seriali „GLOW” i „AwanturNick”. Nie zabraknie też nowości od serwisu iTunes oraz serialowych i filmowych hitów od HBO GO. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 5 do 11 sierpnia? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Witajcie w Marwen” i „Na ringu z rodziną” na Blu-ray

W przyszłym tygodniu o polskie premiery wydań Blu-ray i DVD zadbał przede wszystkim dystrybutor Filmostrada, który przygotował dla nas fizyczne wydania z filmem „Witajcie w Marwen”, w którym główną rolę zagrał Steve Carell, i produkcją „Na ringu z rodziną” z Florence Pugh wcielającą się w zawodniczkę amerykańskiego wrestlingu. Obydwie produkcje zadebiutują 5 sierpnia i doczekają się standardowych wydań na Blu-ray i DVD, a na każdej z płyt obecny będzie polski lektor i napisy. W przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej w filmie „Witajcie w Marwen” usłyszymy Dolby TrueHD 5.1, a film „Na ringu z rodziną” otrzyma angielski dźwięk w formacie DTS-HD MA 5.1.

Tego samego dnia na DVD zadebiutuje jeszcze film „Przepraszam, że przeszkadzam” wyreżyserowany przez Bootsa Rileya, w którym główne role zagrali Lakeith Stanfield, Tessa Thompson, Lily James i Armie Hammer. Film doczeka się standardowej edycji w plastikowym opakowaniu typu amaray.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach 

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

5 sierpnia

Na ringu z rodziną (2019) BD

plastikowe

Filmostrada

5 sierpnia

Na ringu z rodziną (2019) DVD

plastikowe

Filmostrada

5 sierpnia

Przepraszam, że przeszkadzam (2018) DVD

plastikowe

Filmostrada

5 sierpnia

Witajcie w Marwen (2018) BD

plastikowe

Filmostrada

5 sierpnia

Witajcie w Marwen (2018) DVD

plastikowe

Filmostrada

8 sierpnia

Impostor (2019) DVD

digipack

M2Films

Premiery na polskim oddziale iTunes – Taraji P. Henson i Sam Rockwell tylko w Full HD

W serwisie iTunes przyszły tydzień przyniesie wyłącznie jedną premierę godną uwagi. Będzie nią film „The Best Of Enemies” poruszający tematykę walki o równouprawnienie w Stanach Zjednoczonych lat 70. ubiegłego wieku. Film, w którym główne role zagrali Taraji P. Henson i Sam Rockwell, zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji 5 sierpnia i będzie go można oglądać wyłącznie w jakości Full HD. Jak na razie film nie doczekał się jeszcze zapowiedzi fizycznych wydań, więc jeśli ktoś chce poznać historię Ann Atwater, działaczki na rzecz praw obywatelskich w Durham w stanie Kalifornia, która przez wiele lat walczyła z liderem lokalnego Ku Klux Klanu, to obecnie tylko serwis Apple'a daje taką możliwość.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

5 sierpnia

Finding Fatimah (2017)

HD

brak

5 sierpnia

The Best of Enemies (2019)

HD

napisy

6 sierpnia

Alien Artifacts: The Lost World (2019)

HD

brak

6 sierpnia

Boogaloo Shrimp Documentary (2019)

HD

brak

6 sierpnia

Halt: The Motion Picture (2018)

HD

brak

6 sierpnia

Michelle Obama: The Story (2019)

HD

brak

6 sierpnia

Mick Jagger: A Knight to Remember (2019)

HD

brak

6 sierpnia

Na krawędzi (1993)

HD

brak

6 sierpnia

The Buskers & Lou (2014)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Wu Assassins”, czyli kino kopane w 4K z Dolby Vision i Atmosem

Jeśli chodzi o premiery, to w przyszłym tygodniu widzów nie zawiedzie z pewnością Netflix, który przygotował na najbliższe dni premiery nowych sezonów takich seriali jak: „AwanturNick”, „Telefonistki”, „GLOW”, a także kilka nowych produkcji, do których zaliczają się: „Rodzina”, „Sintonia” i „Wu Assassins”. Wszystkie z wymienionych produkcji dostępne będą na platformie w rozdzielczości 4K, a pierwszy sezon serialu „Wu Assassins”, nowe odcinki serialu „AwanturNick” oraz trzecią serię „GLOW” będzie można oglądać dodatkowo z systemem obrazu Dolby Vision. Ponadto seriale „GLOW” i „Wu Assassins” zaoferuje widzom dźwięk w formacie Dolby Atmos

Na platformie od HBO w kolejnym tygodniu zobaczymy między innymi filmy „Toy Story 3” oraz „Holmes i Watson”, a także kolejne odcinki seriali „Euforia”, „Krypton”, „Opowieść podręcznej”, „Na cały głos”, „Miasto na wzgórzu” oraz „Rozwód”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

5 sierpnia

AwanturNick: Sezon 2

4K (DV, HDR10)

5 sierpnia

W świecie anime

HD

8 sierpnia

Nagi reżyser: Sezon 1

4K

8 sierpnia

Dollar: Sezon 1

HD

8 sierpnia

Wu Assassins

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

9 sierpnia

Sintonia: Sezon 1

4K

9 sierpnia

Telefonistki: Sezon 4

4K

9 sierpnia

GLOW: Sezon 3

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

9 sierpnia

Mali detektywi: Sezon 1

HD

9 sierpnia

Mustang: Opowieści: Sezon 1

HD

9 sierpnia

Rocko i jego świat: Kiedyś to było

HD

9 sierpnia

Rodzina: Sezon 1

4K

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

Jakość

5 sierpnia

Alarmoty in the Land of Fire

HD

5 sierpnia

Detention Letter

HD

6 sierpnia

Screwball

HD

10 sierpnia

Bękarty

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

5 sierpnia

Clara

5 sierpnia

Euforia, odcinek 8

5 sierpnia

Na planie

5 sierpnia

Pazury III, odcinek 9

5 sierpnia

Pico da Neblina, odcinek 1

5 sierpnia

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VI, odcinek 19

6 sierpnia

Rozwód – sezon 3, odcinek 6

7 sierpnia

Miłosierdzie dżungli

8 sierpnia

Krypton – sezon 2, odcinek 9

8 sierpnia

Opowieść podręcznej – sezon 3, odcinek 12

8 sierpnia

Snowfall – sezon 3, odcinek 5

8 sierpnia

Syrena – sezon 2, odcinek 15

9 sierpnia

Henry – Portret seryjnego mordercy

10 sierpnia

A Black Lady Sketch Show, odcinek 2

10 sierpnia

Jett, odcinek 9

10 sierpnia

Mnie tu nie ma

10 sierpnia

Toy Story 3

11 sierpnia

Holmes i Watson

11 sierpnia

Julio Torres: Moje ulubione kształty

11 sierpnia

Miasto na wzgórzu, odcinek 9

11 sierpnia

Na cały głos, odcinek 7

11 sierpnia

Piercing

11 sierpnia

Popiół

Kinowe premiery – „Toy Story 4” w końcu zawita do polskich kin. Guillermo del Toro spróbuje przestraszyć Chudego i Buzza

W przyszły piątek na ekrany polskich kin zawita w końcu czwarta część kultowej animacji „Toy Story, w której głosu popularnym zabawkom ponownie użyczyli Tom Hanks i Tim Allen. Polscy widzowie będą mogli oglądać nowe przygody Chudego i Buzza aż ponad miesiąc po premierze w większości zagranicznych rynków, co pozwala nam przynajmniej stwierdzić, czy warto wybrać się do kina. Amerykańscy krytycy i widzowie nie mają wątpliwości co do jakości nowej animacji i zgodnie uznali, że tegoroczna produkcja Pixara wpisała się w wysoki poziom poprzednich części. Od krytyków zebrała aż 97% pozytywnych recenzji, a widzowie wystawili jej 94% pozytywnych opinii. Punktowa nota ukształtowała się natomiast na poziomie 4,61 w pięciopunktowej skali w przypadku ocen widzów i na poziomie 8,39 w dziesięciopunktowej skali w przypadku ocen recenzentów.

W piątek swoją premierę będzie miał jeszcze horror „Upiorne opowieści po zmroku”, którego jednym z producentów jest Guillermo del Toro, który w przeciwieństwie do nowego filmu Tarantino nie obawiał się konkurencji ze strony animacji Pixara. Film „Pewnego razu... w Hollywood” miał trafić do kin 9 sierpnia, ale jego polski dystrybutor zdecydował niedawno, że premiera zostanie dodatkowo opóźniona o kolejny tydzień i ostatecznie film zadebiutuje dopiero 16 sierpnia, czyli trzy tygodnie po amerykańskiej premierze. Wracając jednak do filmu na podstawie powieści Alvina Schwartza, to jak na razie nie możemy powiedzieć nic o jego poziomie, ponieważ produkcja będzie debiutowała w polskich kinach w ten sam dzień, co na amerykańskim podwórku, a embargo na recenzje nie zostało jeszcze zniesione.

„Toy Story 4” (od 9 sierpnia)

Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

Upiorne opowieści po zmroku” (od 9 sierpnia)

Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco prawdziwe dla grupy przyjaciół, którzy trafią do opuszczonego domu Sarah.

 „Maiden” (od 9 sierpnia)

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie „Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. „Dziewczyny na morzu to same problemy”. „Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” - słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. „Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” - mówi po latach. „Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” - dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

 „Głos Pana” (od 9 sierpnia)

Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych. Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich.

źródło: zdj. Pixar / Disney / Universal Pictures