Filmowe premiery tygodnia 08.07-14.07: „Annabelle 3”, „Alita”, „Shazam!” i inne

Od piątku w kinach strach w widzach będzie próbowała wzbudzić demoniczna Annabelle, a muzykę Beatlesów przypomni nam Danny Boyle w swoim nowym filmie „Yesterday”. Na płytach DVD i Blu-ray zadebiutują z kolei „Bracia Sisters”, a iTunes przygotował premiery superbohaterskich widowisk Marvela i DC Comics oraz filmowych przygód Ality. Nie zabraknie też premier od Netfliksa i HBO GO. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 8 do 14 lipca? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Bracia Sisters” i „Mali mężczyźni” na Blu-ray

Drugi tydzień lipca w świecie polskich wydań na fizycznych nośnikach upłynie nam pod skromnym znakiem „Braci Sisters” i „Małych mężczyzn”. Obydwie pozycje, za które odpowiada odpowiednio Filmostrada i Mayfly, zadebiutują tego samego dnia, czyli 8 lipca, i obydwie doczekają się edycji na Blu-ray. W przypadku komedii „Bracia Sisters”, w której dwójkę tytułowych bohaterów zagrali Joaquin Phoenix i John C. Reilly, doczekamy się dwóch wydań – Blu-ray i DVD – w standardowych plastikowych opakowaniach. Na płycie obecny będzie lektor i napisy, a w przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej film otrzyma amerykańską ścieżkę w formacie DTS-HD MA 5.1.

Film „Mali mężczyźni”, w którym zagrali Greg Kinnear, Jennifer Ehle i Michael Barbieri, również będzie dostępny z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1 i lektorem w formacie Dolby Digital 5.1. Oczywiście na płycie nie zabraknie też napisów.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

8 lipca

Bracia Sisters (2018) BD

plastikowe

Filmostrada

8 lipca

Bracia Sisters (2018) DVD

plastikowe

Filmostrada

8 lipca

Mali mężczyźni (2016) BD

plastikowe

Mayfly

Premiery na polskim oddziale iTunes – „Shazam!” i „Alita: Battle Angel” w 4K, a „Kapitan Marvel” tylko w 1080p

Zdecydowanie więcej w przyszłym tygodniu będzie działo się w ofercie serwisu iTunes. Na przyszły tydzień zapowiedziane zostały premiery trzech filmowych hitów, które można było oglądać na ekranach kin w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Wśród nich znajdą się produkcje: „Shazam!”, „Kapitan Marvel” i „Alita: Battle Angel”. Pierwsze dwie z nich opowiadające o superbohaterach z wydawnictw Marvela i DC Comics zadebiutują w serwisie iTunes już 8 lipca. Widowisko Marvela z Brie Larson w roli głównej – tak jak wszystkie inne filmy MCU – będzie jednak dostępne wyłącznie w rozdzielczości Full HD. W jakości 4K będziemy mogli natomiast zobaczyć pierwsze przygody nowego superbohatera DC Comics, którego zagrał Zachary Levi. Film dostępny będzie w rozdzielczości 4K z obrazem z systemem Dolby Vision oraz dźwiękiem w formacie Dolby Atmos.

Alita: Battle Angel” zadebiutuje z kolei 10 lipca i podobnie, jak w przypadku „Shazama!” w serwisie firmy Apple będzie można zapoznać się z wersją w rozdzielczości 4K z obrazem wyposażonym w system Dolby Vision. Niestety, w przypadku nowego filmu Camerona według aktualnej specyfikacji zabraknie dźwieku Dolby Atmos. Jest to o tyle dziwne, że ścieżka ta znajduje się w amerykańskiej wersji serwisu iTunes. Może to oznaczać, że na polski rynek została przygotowana specjalna wersja wyposażona wyłącznie w polską ścieżkę dźwiękową, którą będzie dubbing. Cały czas istnieje jednak cień szansy, że jak na razie polska specyfikacja filmu nie została jeszcze w pełni uzupełniona, ale wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ z podobną sytuacją spotykamy się też na niemieckim oddziale iTunes, gdzie „Alita” również wyposażona jest tylko w miejscową ścieżkę dźwiękową.

Wszystkie z trzech wspomnianych pozycji doczekają się w kolejnych tygodniach premier na fizycznych nośnikach. Film Marvela zadebiutuje na nośniki Blu-ray i DVD, a produkcja Warnera dostępna będzie także na 4K UHD, podobnie jak „Alita”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

8 lipca

Kapitan Marvel (2019)

HD

dźwięk i napisy

8 lipca

Shazam! (2019)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

dźwięk i napisy

8 lipca

Yanimda Kal (2018) (Nie odchodź, Stay with Me)

HD

napisy

9 lipca

40 dni i 40 nocy / 40 Days and 40 Nights (2002)

HD

brak

9 lipca

Ashes (2018)

HD

brak

9 lipca

Baja Adventure: It's About to Get Crazy in the Desert (2019)

HD

brak

9 lipca

Bragging Rights 2 (2019)

HD

brak

9 lipca

Dhilluku Dhuddu 2 (2019)

HD

brak

9 lipca

Enemy Engagement (2010)

HD

brak

9 lipca

Hollywood's Dark Secret (2019)

HD

brak

9 lipca

Rule No. 1 (2018)

HD

brak

9 lipca

The Divided Soul of America (2018)

HD

brak

9 lipca

The Electric Acid Surfboard Test: Stephanie Gilmore (2019)

4K

brak

10 lipca

Alita: Battle Angel (2019)

4K (DV, HDR10)

dźwięk

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – Frank Grillo i Anthony Mackie w filmie „Point Blank” w 4K z DV i Atmosem

Na Netfliksie w przyszłym tygodniu zadebiutuje pierwszy sezon serialu „Zjazd rodzinny”, produkcji o losach rodziny McKellanów, która przeprowadza się z Seattle do małego miasteczka w Georgii, gdzie mieszkają ich bardzo tradycyjni dziadkowie i panuje inny styl życia. Będziemy mogli oglądać go w rozdzielczości 4K z obrazem z systemem obrazu Dolby Vision, a w jakości 4K bez systemu HDR na platformie zadebiutują jeszcze pierwsze sezony seriali „Ekstremalni narzeczeni” i „Dmuchacze szkła”.

Największą premierą następnych dni w przypadku Netfliksa będzie jednak film „Point Blank”, który zadebiutuje 12 lipca i doczeka się wersji w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision, a także z dźwiękiem Dolby Atmos. Główne role w thrillerze zagrali gwiazdorzy superbohaterskich filmów Marvela, czyli Frank Grillo i Anthony Mackie, których na pewno kojarzą fani przygód Kapitana Ameryki.

Wśród produkcji na licencji przygotowanych na następny tydzień przez polski oddział Netfliksa znalazł się film „Blade Runner: The Final Cut” oraz siódmy sezon serialu „W garniturach”.

Na HBO GO będzie można oglądać kolejne odcinki serialowych nowości pokroju takich hitów jak: „Wielkie kłamstewka”, „Euforia”, „Krypton”, „Opowieść podręcznej”, oraz „Rozwód”. W przypadku filmów możemy natomiast liczyć na premiery tytułów: „Dziecko Rosemary”, „Psy i koty”,  „Grand Budapest Hotel”, „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” i „Hotel Transylwania 3”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

8 lipca

Kroniki Asadalu

-

10 lipca

Parchís: film dokumentalny

HD

10 lipca

Zjazd rodzinny: Sezon 1

4K (DV, HDR10)

11 lipca

Cities of Last Things

HD

12 lipca

3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii: Sezon 2

HD

12 lipca

4L

HD

12 lipca

Dmuchacze szkła: Sezon 1

4K

12 lipca

Ekstremalni narzeczeni: Sezon1

4K

12 lipca

Kroniki taco: Sezon 1

4K

12 lipca

Point Blank

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

12 lipca

Porwanie Stelli

HD

12 lipca

Rodzina plus: Sezon 3

HD

12 lipca

Tru: Zabawne piosenki: Sezon 1

HD

12 lipca

You Me Her: Sezon 4

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

Jakość

8 lipca

Blade Runner: The Final Cut

HD

10 lipca

Godzinki

HD

12 lipca

W garniturach: Sezon 7

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

8 lipca

Euforia, odc. 4

8 lipca

Gösta, odc. 5-6

8 lipca

Magicy II, odc. 1-13 (cały sezon)

8 lipca

Miasto na wzgórzu, odc. 4

8 lipca

Na cały głos, odc. 2

8 lipca

Na planie

8 lipca

Ogród z brązu II, odc. 5

8 lipca

Pazury III, odc. 5

8 lipca

Wielkie kłamstewka II, odc. 5

8 lipca

Życiowy gracz

9 lipca

Rozwód III, odc. 2

9 lipca

Tour de doping

10 lipca

Kocham Cię, teraz umieraj, cz. 1

10 lipca

My

11 lipca

Kocham Cię, teraz umieraj, cz. 2

11 lipca

Krypton II, odc. 5

11 lipca

Margot jedzie na ślub

11 lipca

Opowieść podręcznej III, odc. 8

11 lipca

Snowfall III, odc. 1

11 lipca

Syrena II, odc. 11-12

12 lipca

Dziecko Rosemary

12 lipca

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

12 lipca

Filmy i gwiazdy, odc. 548

12 lipca

Magicy III, odc. 1-13 (cały sezon)

12 lipca

Prezydent z kreskówki II, odc. 9

13 lipca

Grand Budapest Hotel

13 lipca

Jett, odc. 5

13 lipca

Los Espookys, odc. 5

13 lipca

Ostatni układ

13 lipca

Psy i koty

14 lipca

Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali

14 lipca

Gołąb

14 lipca

Hotel Transylwania 3

14 lipca

Pionier, odc. 1

14 lipca

Współczesna rodzina X, odc. 22

Kinowe premiery – „Annabelle wraca do domu” i będzie straszyć

W przyszły piątek na ekranach polskich kin straszyć zacznie Annabelle powracająca z trzecią częścią swojej solowej serii pod tytułem „Annabelle wraca do domu”. Kolejna odsłona horrorowego uniwersum „Obecności” zaliczyła na polskim rynku lekki poślizg względem premiery w USA (film debiutował tam już w zeszłym tygodniu), co pozwala nam na przyjrzenie się recenzjom krytyków i sprawdzenie, jak w ich oczach wypadają nowe przygody demonicznej lalki. Film „Annabelle wraca do domu” zebrał w serwisie Rotten Tomatoes już 142 recenzje, z których 92 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. 50 krytyków wystawiło z kolei filmowi negatywną notę. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 65%. Punktowa nota filmu ukształtowała się z kolei na nieco niższym poziomie wynoszącym 5,9 w dziesięciostopniowej skali. Wynik ten tylko trochę ustępuje drugiej części z 2017 roku, która zebrała 70% pozytywnych recenzji, ale za to wyraźnie wyprzedza ten osiągnięty przez debiutancką odsłonę z 2014 roku, która otrzymała tylko 29% pozytywnych ocen od krytyków. Wśród widzów nowa Annabelle zebrała 71% pozytywnych opinii, a jej ocena ukształtowała się na poziomie 3,84 w pięciostopniowej skali.

Drugą głośną premierą przyszłego weekendu będzie film „Yesterday”, który także zaliczy dwutygodniową zwłokę względem premiery w USA. Głównym bohaterem produkcji jest Jack Malik, amatorski piosenkarz, który mieszka w małym nadmorskim miasteczku, gdzie z pomocą przyjaciół walczy o spełnienie swoich marzeń o wielkiej karierze muzycznej. Pewnego dnia w wyniku tajemniczego zaćmienia Jack ulega wypadkowi, który sprawia, że budzi się w świecie, w którym nikt oprócz niego nie pamięta piosenek popularnych Beatlesów. Bohater postanawia więc przypomnieć światu najpopularniejsze hity angielskiego zespołu. Widowisko z horrorem „Annabelle wraca do domu” łączy nie tylko takie samo opóźnienie względem premiery w Stanach Zjednoczonych, ale też podobne recenzje. Film uniknął, co prawda,zgniłego pomidora”, ale zebrał tylko 62% pozytywnych recenzji. W obliczu mieszanych recenzji imponująco wypada natomiast ocena widzów, którzy w serwisie Rotten Tomatoes wystawili produkcji ocenę 4,34 w pięciostopniowej skali, a aż 90% ich ocen było pozytywnych. Za pomocą CinemaScore widzowie wystawili filmowi natomiast ocenę A-.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem produkcji jest Jack Malik, amatorski piosenkarz, który mieszka w małym nadmorskim miasteczku, gdzie z pomocą przyjaciół walczy o spełnienie swoich marzeń o wielkiej karierze muzycznej. Pewnego dnia w wyniku tajemniczego zaćmienia Jack ulega wypadkowi, który sprawia, że budzi się w świecie, w którym nikt oprócz niego nie pamięta piosenek popularnych Beatlesów. Bohater postanawia więc przypomnieć światu najpopularniejsze hity angielskiego zespołu. Reżyserem filmu jest Danny Boyle, a rolach głównych wystąpili Himesh Patel i Lily James.

Warto też wspomnieć, że w przyszły piątek  do kin swoją nową komedią akcji pod tytułem „Stuber”, w której główne role zagrali Kumail Nanjiani i Dave Bautista, wprowadzi studio 20th Century Fox. Jak na razie film otrzymał tylko 18 recenzji od krytyków, a 44% z nich oznaczono jako pozytywne. Film zadebiutuje w amerykańskich kinach w ten sam dzień, co w Polsce, dlatego nie znamy jeszcze opinii samych widzów.

„Annabelle wraca do domu” (od 12 lipca)

Demonologowie Ed i Lorraine Warren chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Nadchodzi jednak zupełnie bezbożna noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju złowieszcze duchy, które na swój nowy cel obierają dziesięcioletnią córkę Warrenów, Judy, i jej przyjaciół.

„Yesterday” (od 12 lipca)

Wyobraźmy sobie świat bez muzyki Beatlesów… Byłby on jakby bez wyrazu, bez radości, bez wzruszeń, bez sensu. Taki świat wyobrazili sobie scenarzysta Richard Curtis („To właśnie miłość”, „Notting Hill”, „Cztery wesela i pogrzeb”) oraz reżyser Danny Boyle („Slumdog. Milioner z ulicy”, „Trainspotting”). Ponieważ jednak według wszystkich przewidywań świat bez muzyki Beatlesów nie mógłby istnieć, panowie wymyślili postać Jacka Malika, który jako jedyny na świecie zna piosenki słynnej liverpoolskiej czwórki. W filmie „Yesterday” w rolach głównych występują Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon oraz Ed Sheeran.

„Stuber” (od 12 lipca)

Komedia akcji. Kiedy skromny i nieśmiały kierowca Ubera o imieniu Stu (Kumail Nanjiani) zabiera pasażera (Dave Bautista), który okazuje się policjantem na tropie brutalnego zabójcy, los wystawia go na wyjątkowo ciężką próbę. Stu musi być gotowy na wszystko, by nie stracić rozumu, życia i pięciogwiazdkowej oceny.

„Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki” (od 12 lipca)

Gaston Lagaffe zaczyna staż w firmie Peticoin, której motto brzmi: „uczynić nieużyteczne użytecznym”. Chcąc zaimponować kolegom, codziennie wymyśla przeróżne wynalazki, które – jego zdaniem – mają ułatwiać pracę, ale w praktyce przynoszą więcej szkody niż pożytku. Pasmo wywołanych przez Gastona katastrof, jego sposób bycia oraz fakt, że do pracy przychodzi w towarzystwie kota, złotej rybki i… oswojonej mewy, sprawiają, że jego szef, pan Prunelle, szybko zaczyna mieć dość nowego pracownika. Kiedy sytuacja staje się napięta, a kariera zawodowa Lagaffe’a wisi na włosku, dzieje się coś nieprzewidzianego. Okazuje się, że to właśnie Gaston może być jedyną osobą, która będzie w stanie powstrzymać bezdusznego biznesmena Aimé De Mesmaekera przed przejęciem Peticoin.

źródło: zdj. Warner Bros. / Marvel