Filmowe premiery tygodnia 19.08-25.08: „To my”, „Avengers”, „Pełzająca śmierć” i inne

W następnym tygodniu na Blu-ray zadebiutuje w końcu nowy horror Jordana Peele'a pod tytułem To my”, a w cyfrowej dystrybucji pojawi się film „Avengers: Koniec gry” oraz horror „Topielisko. Klątwa La Llorony”. Sporo będzie działo się też na dużym ekranie, gdzie pojawią się polski film „Sługi wojny”, „Królowe zbrodni”, a także „Dora i Miasto Złota” i „Pełzająca śmierć”. Nowości nie zabraknie też na platformach Netflix i HBO GO. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 19 do 25 sierpnia? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „To my” na Blu-ray

W przyszłym tygodniu premiery na polskim rynku zapewnią nam dystrybutorzy Filmostrada i Kino Świat. Wśród kilku wydań DVD znajdzie się jednak tylko jedna premiera Blu-ray, którą będzie nowy film Jordana Peele'a pod tytułem To my”, w którym główne role zagrali Lupita Nyong’o, Winston Duke i Elisabeth Moss. Film będzie można obejrzeć z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy liczyć na lektora w formacie Dolby Digital 5.1 i napisy.

Na pozostałe premiery przyszłego tygodnia złożą się jeszcze między innymi wydania DVD z filmem „Wilcze echa” i animacja „Manu. Bądź sobą!” od Kino Świat. Dodatkowo na rynku pojawią się też kolejne wznowienia w ramach serii Platinum Collection od Filmostrady.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

19 sierpnia

Manu. Bądź sobą! (2019) DVD

plastikowe

Kino Świat

19 sierpnia

Platinum Collection: Powrót do przyszłości DVD

plastikowe

Filmostrada

19 sierpnia

Robaczki z Zaginionej Dżungli (2018) DVD

plastikowe

Kino Świat

19 sierpnia

To my (2019) BD

plastikowe

Filmostrada

19 sierpnia

To my (2019) DVD

plastikowe

Filmostrada

19 sierpnia

Wilcze echa (2019) DVD

plastikowe

Kino Świat

22 sierpnia

Platinum Collection: Hulk DVD

plastikowe

Filmostrada

22 sierpnia

Platinum Collection: Incredible Hulk DVD

plastikowe

Filmostrada

22 sierpnia

Platinum Collection: Van Helsing DVD

plastikowe

Filmostrada

Premiery na polskim oddziale iTunes – „Avengers: Koniec gry”, ale tylko w 1080p

Podczas gdy fani fizycznych nośników będą czekali jeszcze na wrześniową premierę polskich wydań Blu-ray z największym kinowym hitem w historii, Avengersi zawitają w przyszłym tygodniu do cyfrowej dystrybucji. Najnowszą superprodukcję Marvela będzie można oglądać od 25 sierpnia, ale wyłącznie w rozdzielczości Full HD. W przypadku polskiej wersji językowej do wyboru otrzymamy polski dubbing lub oryginalną ścieżkę dźwiękową z polskimi napisami.

Drugą głośną premierą w serwisie Apple będzie w przyszłym tygodniu horror „Topielisko. Klątwa La Llorony”. W przeciwieństwie do produkcji Marvela film dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. Jest to o tyle istotne, że wiemy już, iż na polskim rynku fizycznych wydań doczekamy się wyłącznie edycji Blu-ray z obrazem 1080p.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że w rozdzielczości Full HD i z polską wersją językową na iTunes zadebiutuje jeszcze film „Backdraft 2”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

19 sierpnia

Topielisko. Klątwa La Llorony (2019)

4K (DV, HDR10)

dźwięk i napisy

20 sierpnia

All Is Foreseen (2017)

HD

brak

20 sierpnia

Backdraft 2 (2019)

HD

dźwięk i napisy

20 sierpnia

Fermented (2017)

HD

brak

20 sierpnia

Kapitan Conan (1996)

HD

brak

20 sierpnia

Kid Brother (2017)

HD

brak

20 sierpnia

Magnolia (2018)

HD

brak

20 sierpnia

One Last Night (2018)

HD

brak

23 sierpnia

American Hemp (2019)

HD

brak

23 sierpnia

Joe Frank: Somewhere Out There (2018)

HD

brak

25 sierpnia

Avengers: Koniec gry (2019)

HD

dźwięk i napisy

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Hyperdrive”, czyli program o wyścigach od Charlize Theron w 4K

Niewiele będzie się natomiast działo w najbliższym tygodniu na platformach streamingowych Netflix i HBO GO. Warto jedynie przypomnieć o premierze nowego programu rozrywkowego pod tytułem „Hyperdrive”, w którym zobaczymy zmagania kierowców na specjalnym torze wyścigowym. Produkcję będzie można oglądać od 21 sierpnia w rozdzielczości 4K, ale zabraknie zarówno systemu Dolby Vision, jak i dźwieku Dolby Atmos.

HBO GO w tym czasie obok kolejnych odcinków seriali „Sukcesja” i „Snowfall” pokaże swoim widzom takie filmy jak: „Player One” i „Berek”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

20 sierpnia

Simon Amstell: Set Free

4K (DV, HDR10)

21 sierpnia

Amerykańska fabryka

HD

21 sierpnia

Hyperdrive: Sezon 1

4K

22 sierpnia

Love Alarm: Sezon 1

4K

23 sierpnia

El Pepe: Wyjątkowe życie

HD

23 sierpnia

HERO MASK: Sezon 2

HD

23 sierpnia

Renowatorzy z Doliny Rdzy

4K

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

19 sierpnia

Na planie

19 sierpnia

Pico da Neblina, odcinek 3

19 sierpnia

Pokój do wynajęcia

19 sierpnia

Prawi Gemstonowie, odcinek 1

19 sierpnia

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VI, odcinek 21

19 sierpnia

Robot i Frank

19 sierpnia

Sukcesja – sezon 2, odcinek 2

20 sierpnia

Lekkie jak piórko – sezon 2., odcinki 1–8

20 sierpnia

Nasi chłopcy, odcinek 3

21 sierpnia

Przybysze, odcinek 1

22 sierpnia

Snowfall – sezon 3, odcinek 7

23 sierpnia

Filmy i gwiazdy, odcinek 554

23 sierpnia

Pańskie czasy

24 sierpnia

A Black Lady Sketch Show, odcinek 4

24 sierpnia

Mała czarownica

24 sierpnia

Rafiki

25 sierpnia

Berek

25 sierpnia

Player One

25 sierpnia

Ramen. Smak wspomnień

Kinowe premiery – polskie „Sługi wojny” i amerykańskie premiery

Zdecydowanie najwięcej premier przyniesie nam w przyszłym tygodniu świat kina. Na dużym ekranie zadebiutuje między innymi polski film sensacyjny „Sługi wojny” opowiadającego historię policyjnego duetu, który wpada na trop sprawy z bioterroryzmem w tle. Główne role w filmie zagrali w nim Piotr Stramowski i Maria Kania.

Równo z premierą w amerykańskich kinach na polskim podwórku zadebiutuje gangsterski dramat „Królowe zbrodni”. Główne bohaterki filmu, czyli żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen, zagrały Melissa McCarthy, Tiffany Haddish i Elisabeth Moss. Gdy ich mężowie trafiają za kratki, kobiety przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce, radząc sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności – od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji. Produkcja Warnera nie należy jednak do najlepiej ocenianych premier tego tygodnia i w serwisie Rotten Tomatoes zebrała jedynie 22% pozytywnych recenzji. Krytycy wystawili jej ocenę na poziomie 4,56 w dziesięciostopniowej skali, a widzowie, z których pozytywnie film oceniło 68%, oceniło „Królowe zbrodni” na 3,72 w pięciostopniowej skali.

Zdecydowanie lepszą propozycją na weekendowy seans według krytyków są np. produkcje „Dora i Miasto Złota” lub „Pełzająca śmierć”, które debiutowały na amerykańskim rynku już jakiś czas temu. Wakacyjna propozycja przygodowa od studia Paramount Pictures, w której możemy śledzić losy nieco starszej bohaterki kultowej animacji, zebrała aż 82% pozytywnych recenzji i 88% pozytywnych ocen od widzów. Średnia ocen od krytyków ukształtowała się na poziomie 6,44, a ta widzów wyniosła 4,32 w pięciostopniowej skali.

Równie dobre oceny zebrał thriller „Pełzająca śmierć” opowiadający o ojcu i córce, którzy podczas wielkiego huraganu muszą walczyć z aligatorami. Film, w którym główne role zagrali Kaya Scodelario i Barry Pepper, zebrał 83% pozytywnych recenzji, a wśród widzów pozytywnie wypowiedziało się o nim 75% głosujących. Oceny ukształtowały się odpowiednio na poziomie 6,5 w dziesięciostopniowej skali i 3,89 w pięciostopniowej skali.

W piątek do kin wejdzie jeszcze film „Świat w ogniu”, w którym Gerard Butler powróci jako agent Secret Service, znany fanom produkcji „Londyn w ogniu” i „Olimp w ogniu”. Jak na razie trzecia odsłona przygód tajnego agenta, który specjalizuje się w powstrzymywaniu ataków terrorystycznych, nie otrzymała jeszcze ocen od krytyków. Embargo na recenzje zostanie zniesione najpewniej dopiero w połowie przyszłego tygodnia, ale możemy założyć, że „Świat w ogniu” wpisze się poziomem w poprzednie odsłony sensacyjnej serii, która nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród krytyków, ale przypada do gustu widzom.

„Sługi wojny” (od 23 sierpnia)

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor” (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania). Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

„Królowe zbrodni” (od 21 sierpnia)

W rolach głównych wystąpiły nominowana do Oscara Melissa McCarthy (Can You Ever Forgive Me?, Druhny), Tiffany Haddish (Laski na gigancie) oraz Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej) jako żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r., którzy trafiają za kratki dzięki działaniom FBI. Kobiety, którym nie pozostało wiele ponad osobiste pobudki, przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce, radząc sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności — od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.

 „Dora i Miasto Złota” (od 21 sierpnia)

Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Peña) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję…

„Świat w ogniu” (od 21 sierpnia)

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie, zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning.

 „Pełzająca śmierć” (od 21 sierpnia)

Kiedy gigantyczny huragan pustoszy Florydę, Haley (Kaya Scodelario) ignoruje nakazy ewakuacji, aby odnaleźć ojca (Barry Pepper), z którym nie ma kontaktu. Znajduje go poważnie rannego w ich rodzinnym domu. Wkrótce oboje zostaną uwięzieni przez powódź spowodowaną huraganem. Szybko okaże się jednak, że to nie wzbierająca gwałtownie woda jest czymś najgorszym, z czym przyjdzie im się zmierzyć…

„Playmobil: Film” (od 21 sierpnia)

Charlie wciąż zadręcza siostrę – Marlę (Julia Kamińska) opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki PLAYMOBIL. Jednak dziewczynka traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w… figurkę PLAYMOBIL

„Nietykalny” (od 21 sierpnia)

Tytan. Wizjoner. Twórca snów. To Harvey Weinstein – samozwańczy cesarz Hollywood, który wierzył, że wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Pomnik, który upadł pod ciężarem zarzutów: prześladowania, szantażu, napaści seksualnej i gwałtu.

„Piranie” (od 21 sierpnia)

Nastolatki - Nicola, Tyson, Lollipop, Ciastek - chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery, nosić drogie zegarki. Kiedy ostatni z dawnych bossów mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, że zrealizują swoje marzenia, zajmując jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci, handlują narkotykami, zabijają bez skrupułów, niczym w grze na PlayStation, są jak piranie - niewinnie wyglądające rybki, a jakże groźne. Dopiero po chwili orientują się, że to droga bez powrotu.

 „Pozwól mi upaść” (od 21 sierpnia)

Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

 

źródło: zdj. Universal Pictures / Paramount