Filmowy Breaking Bad opowie historię Jessego?

Już dzień po ujawnieniu informacji na temat filmowej kontynuacji serialu Breaking Bad, pojawiła się pierwsza plotka sugerująca, kto będzie głównym bohaterem produkcji. Poznajcie szczegóły.

Wraz z ogłoszeniem informacji o powstaniu filmu kontynuującego wydarzenia z serialu Breaking Bad pojawiła się krótka notka zdradzająca, że fabuła filmu skoncentruje się na ucieczce pewnego mężczyzny i jego walce trwałe odzyskanie wolności. Ta pobieżna notka od razu wywołała spekulacje fanów, którzy byli przekonani, że film opowie dalsze przygody bohatera, którego grał w serialu Aaron Paul. Jak dobrze pamiętamy, został on co prawda w finale Breaking Bad uwolniony przez Waltera Whit'a, ale jego wątek nie został definitywnie zamknięty, a wspomnianą ucieczką może być chęć uniknięcia odpowiedzialności za przestępstwa, które Jesse popełnił w ciągu swojej kryminalnej kariery. O losach Jessego niedługo po finale serialu wypowiedział się twórca Breaking Bad, który stwierdził wtedy:

Moje osobiste przekonanie mówi, że udało mu się uciec. Bardziej prawdopodobne jest jednak negatywne zakończenie, że jego odciski palców zostały znalezione w laboratorium i w końcu do niego doprowadzą, w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. A oskarżenie o zamordowanie dwóch agentów federalnych wciąż będzie nad nim wisiało. Ale mimo że to najbardziej prawdopodobny scenariusz, to osobiście wyobrażam sobie, że uciekł i dotarł na Alaskę, zmienił nazwisko i wiedzie nowe życie. To coś, czego chcesz dla dziecka. Zasługuje na to.

Dzisiaj rewelacje te potwierdził portal Slashfilm, który twierdzi, że to właśnie Jesse będzie głównym bohaterem filmu, a w jego roli powróci na pewno Aaron Paul, który za swoją rolę w Breaking Bad otrzymał trzy nagrody Emmy. Fabuła skoncentruje się na jego ucieczce z Albuquerque po krwawych wydarzeniach z finału ostatniego sezonu serial. Potwierdzono również, że film powstaje z myślą o dystrybucji telewizyjnej, a nie kinowej.

Na temat filmowej kontynuacji Breaking Bad wypowiedział się również Bryan Cranston wcielający się w Waltera White'a. Aktor stwierdził, że nie wie nic na temat fabuły filmu, ale jeśli twórca serialu chciałby, aby jego postać powróciła, to pojawi się na planie bez chwili zastanowienia.

Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w listopadzie. W prace na planie ma zostać zaangażowanych około 300 członków produkcji z Nowego Meksyku, a także 16 aktorów i około 450 innych pracowników. Producentami są Mark Johnson i Melissa Bernstein, którzy odpowiadali również za produkcje serialu Breaking Bad. Film będzie kręcony pod roboczym tytułem Greenrier, a jego czas trwania ma być zbliżony do 2 godzin.

źródło Slashfilm.com / zdj. ABC