Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową w filmie studia Warner Bros.

Filmowa Wonder Woman, czyli Gal Gadot, została gwiazdą nowego filmu opowiadającego historię Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej ocaliła przed śmiercią tysiące żydowskich dzieci.

Realizacją filmu zajmie się studio Warner Bros., a Gal Gadot nie tylko zagra główną bohaterkę, ale będzie też jedną z producentek z ramienia swojej nowej firmy Gadot Pilot Wave. Producentami filmu pod tytułem „Irena Sendler” zostali także mąż aktorki, Jaron Varsano, i Marc Platt.

Scenariusz do filmu na podstawie życia polskiej bohaterki napisze Justine Juel Gillmer, która pracowała do tej pory głównie przy serialowych produkcjach. Jej scenariusze wykorzystano między innymi w produkcjach „The 100”, „Crownies” i „Córki McLeoda”. W przyszłym roku do kin trafi film „Harry Haft” ze scenariuszem jej autorstwa.

Irena Stanisława Sendlerowa urodziła się 15 lutego 1910 roku w Warszawie. Podczas II wojny światowej należała do polskiej organizacji podziemnej pomagającej Żydom. Dzięki jej szeroko zakrojonym działaniom w ramach „Żegoty” możliwe było bezpieczne wywiezienie z warszawskiego getta około 2500 żydowskich dzieci, które ukrywane były u przybranych rodzin, w publicznych domach sierot i innych tego typu instytucjach. W 1943 roku Sendlerowa została aresztowana przez gestapo, jednak podczas tortur nie zdradziła żadnych informacji na temat miejsca pobytu wywiezionych dzieci. Podczas powstania warszawskiego Irena była sanitariuszką w jednym z punktów sanitarnych na Mokotowie. W czasie niemieckiej okupacji kontynuowała także swoją działalność w Polskiej Partii Socjalistycznej, do której wstąpiła jeszcze przed wojną. Po 1945 roku rozpoczęła pracę w opiece społecznej, a następnie w innych instytucjach państwowych. W 1965 roku otrzymała tytuł Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.

Data premiery filmu nie została jeszcze ustalona. Prace na planie wystartują w przyszłym roku.

źródło: Variety.com / zdj. Warner Bros.