George R.R. Martin opowiada o nowym serialu w świecie Gry o Tron

W zeszłym tygodniu pojawił się oficjalny komunikat od stacji HBO potwierdzający rozpoczęcie prac nad pilotem pierwszego spin-offa serialu Gra o Tron. Nowe informacje na temat projektu zdradził właśnie jego producent i twórca książkowego pierwowzoru, George R.R. Martin.

Za stworzenie pilota odpowiedzialna jest także Jane Goldman, która stworzyła scenariusz na podstawie opowiadania Martina i będzie pełniła funkcję showrunnera całego serialu.

George R.R. Martin opublikował na swoim blogu krótką notkę podsumowującą wszystkie wiadomości, jakie ujawniono do tej pory na temat nowego projektu. Pisarz potwierdził, że serial będzie prequelem, a nie sequelem dotychczasowych wydarzeń, które znamy z serialu Gra o Tron. Nie pojawią się w nim również żadne postacie ani aktorzy z obecnej produkcji HBO. Wydarzenia przedstawione w nowym serialu będą umiejscowione na tysiąc lat przed akcją Gry o Tron. Martin dodał, że prace nad serialem są na bardzo wczesnym etapie i nie wybrano jeszcze lokacji do kręcenia zdjęć, nie ustalono tytułu, a także nie zatrudniono jeszcze żadnego reżysera ani nawet aktorów, którzy będą tworzyli nową produkcję w świecie Westeros. Twórca Gry o Tron dodał, że według niego serial powinien nosić tytuł „Długa Noc” („The Long Night”), ale zdaje sobie sprawę, że włodarze HBO będą chcieli zawrzeć w tytule jakieś odwołanie do „Gry o Tron”.

Tym samym George R.R. Martin mógł zdradzić potencjalną fabułę serialu, która być może skoncentruje się na wydarzeniach z tak zwanej Długiej Nocy,  którą Martin wspomina w swoich książkach. Była to zima trwająca całe pokolenia, w której ludzie ginęli nie tylko z zimna i głodu, ale także z rąk Innych. Wielkie zagrożenie doprowadziło w końcu do zjednoczenia Pierwszych ludzi i Dzieci lasu, którzy wspólnie stawili czoła Białym Wędrowcom w wielkiej Bitwie Świtu

Tę teorię mogą potwierdzać wcześniej ujawnione informacje, z których wiemy, że pierwszy spin-off ma opowiadać o tym, jak świat przenika ze złotej Ery Herosów w mroczne czasy. Mamy poznać przerażające sekrety Westeros począwszy od prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, przez tajemnice Wschodniego świata, a skończywszy na sekretach rodu Starków.

George R.R. Martin odniósł się także do pozostałych spin-offów głównego serialu, które stacja HBO zamówiła od innych twórców. Na początku rozpoczęto prace nad czterema scenariuszami, ale ostatecznie zdecydowano się na zakontraktowanie pięciu historii do pięciu różnych seriali. Napisaniem pozostałych historii mieli zająć się: Max Borenstein, Brian Helgeland, Cary Wray i Bryan Cogman. Teraz Martin stwierdził jednak, że jedna z produkcji została już porzucona przez twórców, ale nadal trwają prace nad trzema spin-offami. Niestety nie wiemy aktualnie, który ze scenarzystów nie będzie dalej pracował nad swoim projektem. Nadal nie wiemy również nic na temat ich fabuły i głównych bohaterów. W swojej wypowiedzi Martin zdradził jedynie, że każda z nich osadzona jest w różnych okresach i przedstawia różne postacie oraz skupia się na innych historiach. Według informacji, jakie docierają do pisarza, w najbliższych latach możemy spodziewać się rozpoczęcia prac nad jednym, a może nawet więcej niż jednym serialem, bowiem świat Gry o Tron jest tak bogaty i obszerny, że nie trudno znaleźć w nim ciekawe historie do opowiedzenia. Należy jednak pamiętać, że telewizyjne produkcje rządzą się swoimi prawami, a ich opowiedzenie rozłożone jest nierzadko na wiele lat.

Jak na razie nie wiemy jeszcze, kiedy na ekrany telewizorów zawita pierwszy ze spin-offów, ale pewne jest, że nie zobaczymy go wcześniej niż rok po wyemitowaniu finału ósmego sezonu Gry o Tron, a jak dobrze wiemy, ósmy sezon Gry o Tron zadebiutuje dopiero w 2019 roku.

źródło: Comingsoon.net / Georgerrmartin.com / zdj.HBO