Ghost in the Shell - znamy liczbę sezonów i odcinków nowej serii

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące kolejnej serii popularnego anime Ghost in the Shell. Dowiedzieliśmy się, ile sezonów i odcinków będzie liczyła kolejna część. 

Ghost in the Shell to anime, którego fabuła oparta jest o mangę, pierwotnie wydaną w 1991 roku na łamach popularnego w Japonii magazynu Young Magazine. W 1995 roku na podstawie komiksu powstał pierwszy film pełnometrażowy autorstwa Mamoru Oshiiego. Akcja serii rozgrywa się w 2029 roku w Japonii, a jej główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, major w tajnej organizacji o nazwie Sekcja 9. Kusanagi to supernowoczesny cyborg, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Pewnego razu na terenie kraju dochodzi do serii przestępstw z zakresu tzw. Ghost hacking, czyli przejęcia kontroli nad umysłem człowieka. Kusanagi rusza śladem kryminalisty znanego pod pseudonimem Władca Marionetek. 

Seria już wkrótce doczeka się kolejnej odsłony, co potwierdził prezes firmy Production I.G., Maki Tereshima-Futura. Ujawnił on, że nadchodząca część będzie składała się z dwóch sezonów, po dwanaście odcinków w każdym. Ponadto dowiedzieliśmy się także, że za pierwszy sezon odpowiedzialny będzie Kenji Kamiyama, natomiast drugi stworzy Shinji Aramaki. Data premiery nowego Ghost in the Shell nie została jeszcze wyznaczona. 

źródło: Comicbook / Production I.G.