Gwiazda MMA dołącza do obsady filmu „Szybcy i wściekli 9”

Francuski zawodnik MMA pochodzenia kameruńskiego Francis Ngannou walczący dla federacji UFC dołączył do obsady najnowszej części „Szybkich i wściekłych”.

Jak na razie wszelkie szczegóły na temat bohatera, w którego wcieli się Francis Ngannou, trzymane są w tajemnicy, ale nie trudno wyobrazić sobie, że sportowiec zagra jednego z nowych przeciwników głównych bohaterów, z którym będą musieli zmierzyć się w walce wręcz. Ngannou nie będzie pierwszym zawodnikiem UFC, który pojawi się w serii. Przypomnijmy, że w siódmej odsłonie w epizodycznej roli w filmie pojawiła się Ronda Rousey, była mistrzyni UFC, z którą na planie musiała walczyć Letty grana przez Michelle Rodriguez. W szóstej części jedną z drugoplanowych bohaterek zagrała z kolei inna zawodniczka MMA, Gina Carano.

W stałej obsadzie dziewiątej części „Szybkich i wściekłych” pojawią się: Vin Diesel, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris i Nathalie Emmanuel. W filmie do swoich ról powrócą również: Charlize Theron i Helen Mirren. Nowymi twarzami serii zostaną z kolei  Finn Cole i Vinnie Bennett.

Reżyserią filmu zajmie się Justin Lin, który ostatnio stanął za kamerą szóstej odsłony serii. Scenariusz do filmu napisał Daniel Casey.

Film „Szybcy i wściekli 9” wejdzie do kin 22 maja 2020 roku. W ten dzień w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się długi weekend z okazji Memorial Day.

źródło: Deadline.com / zdj. UFC / YouTube