Harley Quinn nie pojawi się w filmie Legion Samobójców 2. Co z innymi filmami?

Margot Robbie niedawno powróciła do roli Harley Quinn i pracuje obecnie na planie filmu Birds of Prey, ale nowe przecieki ze studia Warner Bros. sugerują, że aktora nie będzie miała okazji wystąpić zarówno w filmie Legion Samobójców 2, jak i w filmie o jej wspólnych przygodach z Jokerem. Poznajcie szczegóły.

Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że James Gunn będzie odpowiedzialny za stworzenie scenariusza i reżyserię filmu Legion Samobójców 2, który zawita do kin w sierpniu 2021 roku. Do dzisiaj większość plotek sugerowała, że w filmie do swoich ról powrócą zarówno Margot Robbie, jak i Will Smith, ale z nowych informacji wynika, że film będzie niejako restartem serii, w którym na pewno nie pojawi się Harley Quinn. Film ma przedstawić zupełnie nowych bohaterów i uniknąć powiązania z pierwszą częścią, za którą odpowiadał David Ayer.

Popularna postać grana przez Margot Robbie nie doczeka się także filmu w duecie z Jokerem. Produkcja, o której mówiło się już od dawna, została skreślona z planów Warnera, podobnie zresztą jak solowy film o przygodach Jokera, w którego miał wcielić się ponownie Jared Leto.

Wygląda więc na to, że rola Harley Quinn w odradzającym się uniwersum DC nie będzie tak istotna, jak wcześniej zakładano. Oczywiście nie możemy wykluczyć, że jeśli Birds of Prey okaże się wielkim hitem, to studio postanowi zrealizować kolejne przygody z jej udziałem. W sferze plotek mówiło się o dwóch kolejnych projektach z tą bohaterką, czyli Gotham City Sirens i Birds of Prey kontra Gotham City Sirens. Nowe plotki sugerują jednak, że jak na razie włodarze studia nie sięgają tak daleko w przyszłość i koncentrują się na najbliższych projektach.

Głównym wątkiem w Birds of Prey będzie porwanie Cassandry Cain przez Czarną Maskę, który chce wyszkolić młodą dziewczynę na swoją zabójczynię. Bohaterki będą musiały stworzyć zespół, by uwolnić ją z rąk porywacza i udaje im się to stosunkowo wcześnie, a reszta filmu koncentruje się na walce z ludźmi Czarnej Maski i zapewnieniu bezpieczeństwa Cassandrze.

W obsadzie filmu są Rosie Perez jako Renee Montoya, Mary Elizabeth Winstead jako Huntress, Jurnee Smollett-Bell jako Black Canary i Margot Robbie jako Harley Quinn. W głównego przeciwnika bohaterek, czyli Czarną maskę wcieli się Ewan McGregor, a jego pomocnika o pseudonimie Zsasz  zagra Chris Messina. Film wejdzie do kin 7 lutego 2020 roku. Za scenariusz do filmu odpowiada Christina Hodson, a reżyserką jest Cathy Yan.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.