HDR10+ zyskało logo. Warner Bros. i 20th Century Fox deklarują wsparcie

Rozszerzony format obrazu HDR10+ zyskał właśnie swoje oficjalne logo, a wytwórnia Warner Bros. potwierdziła, że zamierza wspierać ten format, umieszczając go w swoich filmach.

Wygląda na to, że Dolby Vision zyskało właśnie konkurencję i w 2018 roku przyjdzie mu rywalizować z formatem HDR10+, który również oferuje dynamiczne dane. Przypominamy, że Amazon wydaje już materiały w tym formacie, a teraz można się spodziewać filmów w formacie HDR10+ od 20th Century Fox i Warner Bros.

Wytwórnia 20th Century Fox wspiera format HDR10+ od początku jego istnienia, a dzisiaj swoje wsparcie ogłosiło kolejne duże studio, czyli Warner Bros. W 2017 roku Warner wydawał filmy w formacie Dolby Vision, konkurencyjnym dla HDR10+ formacie z dynamicznymi metadanymi, ale od tego roku wytwórnia zadeklarowała wspieranie obydwu formatów w swoich filmach.

O wsparciu dla HDR10+ wypowiedział się Jim Wuthrich, prezes Americas and Global Strategy, Warner Bros. Home Entertainment:

Warner Bros. zawsze starał się zapewnić konsumentom najlepsze wrażenia związane z rozrywką domową. Dzięki obsłudze przez HDR10+ dynamicznych metadanych, WB może kontynuować zapewnianie widzom filmów jeszcze bardziej zbliżonych do pierwotnej wizji twórców.

Wsparcie dla technologii HDR10+ wyrazili już między innymi 20th Century Fox, Samsung i Panasonic, którzy mają wykorzystywać nowy format w swoich przyszłych filmach UHD, telewizorach, odtwarzaczach i innych produktach. Duże, wstępne zainteresowanie HDR10+ wyraziło również 25 innych firm z branży.

Jak HDR10+ poradzi sobie z zadomowionym już na rynku Dolby Vision? Trudno przewidzieć, bowiem wszystko uzależnione jest od tego, jak wiele czołowych wytwórni i producentów zdecyduje się go wspierać. Warto jednak pamiętać, że jak na razie to Dolby Vision jest systemem lepiej przygotowanym na dalszy rozwój technologii HDR. W teorii jest on bowiem w stanie obsłużyć 12-bitową głębię kolorów i jasność na poziomie 10 000 nitów.

źródło: Flatpanelshd.com