Ile film Men in Black zarobił pierwszego dnia w kinach? Znamy wynik

Dzisiaj swoją oficjalną premierę w kinach zaliczył film Men in Black International”, ale już wczoraj widzowie mogli zobaczyć go w amerykańskich kinach w ramach pokazów przedpremierowych. Ile produkcja Sony zarobiła na czwartkowych seansach wieczornych? Poznajcie szczegóły.

Nowi „Faceci w czerni” podczas czwartkowych pokazów wieczornych zebrali od widzów 3,1 mln dolarów. Wynik ten wydaje się wpisywać ostatnie prognozy sugerujące, że podczas całego pierwszego weekendu film zarobi w amerykańskich kinach około 30 mln dolarów.

Wcześniejsze prognozy, jeszcze przed pojawieniem się negatywnych recenzji zakładały, że film zdoła zebrać podczas debiutanckiego weekendu około 40 mln dolarów. Dzisiaj mamy już pewność, że taki wynik jest poza zasięgiem czwartej części serii Men in Black”

Widowisko Sony nie ma najmniejszych szans na osiągnięcie wyników zbliżonych do tych, które osiągały premiery ostatnich tygodni pokroju: Detektyw Pikachu” - 5,7 mln dolarów w czwartek i 54 mln dolarów w pierwszy weekend oraz Shazam!' - 5,9 mln dolarów podczas czwartkowych pokazów wieczornych i 53 mln dolarów  z debiutanckiego weekendu. Nowa część serii poprawiła co prawda wynik trzeciej odsłony z 2012 roku, która zarobiła w czwartkowy wieczór 1,55 mln dolarów, ale trzeba pamiętać, że filmowe seanse rozpoczęły się wówczas dopiero o godzinie 21:00, a wczoraj film Men in Black International” wyświetlany był w kinach już od godziny 16:00 w ponad 3700 kinach.

Reżyserem filmu Men in Black International” jest F. Gary Gray odpowiadający między innymi za wyreżyserowanie ósmej odsłony serii Szybcy i Wściekli. Scenariusz do nowej części Facetów w czerni stworzyli Matt Holloway i Art Marcum, znani przede wszystkim z pracy nad pierwszym Iron Manem. Premierę filmu zapowiedziano na 14 czerwca 2019 roku.

źródło: Variety.com / zdj. Sony Pictures