Ile film Mroczna Phoenix zarobi w kinach? Kolejny raport sugeruje słabe otwarcie

Na niecały miesiąc przed premierą filmu „X-Men: Mroczna Phoenix” pojawiły się kolejne prognozy próbujące przewidzieć, ile ostatnia produkcja o mutantach od studia 20th Century Fox będzie wstanie zarobić podczas pobytu w kinach. Poznajcie szczegóły.

Kolejna analiza wpisuje się w poprzednie raporty i sugeruje, że film podczas swojego pierwszego weekendu w amerykańskich kinach będzie w stanie zebrać od widzów około 50 mln dolarów. Wcześniejsze analizy serwisu Boxofficepro.com wskazywały, że produkcja zarobi w debiutancki weekend od 40 do 50 mln dolarów. Jeśli produkcja Foxa zarobi mniej niż  53 mln dolarów, to zaliczy najniższy wynik w całej historii franczyzy. Do tej pory najmniejszą kwotą podczas weekendu otwarcia zebrał w 2013 roku film Wolverine”, który w 2013 roku zakończył weekend, mając na koncie 53,1 mln dolarów. Nie możemy jednak wykluczyć, że ostatecznie promocja filmu, za którą odpowiada już Disney, pozytywnie wpłynie na finansowy wynik i Mroczna Phoenix będzie w stanie nieco poprawić wynik sugerowany przez analityków. Studio musi jednak brać pod uwagę finansową porażkę filmu, ponieważ jego budżet przez wszystkie perturbacje na planie i dokrętki wzrósł do poziomu 200 mln.

Ostatni film o X-Menach przez cały pobyt w amerykańskich kinach będzie w stanie zarobić około 120 mln dolarów i zakończy trwającą od 2000 roku serię z jednym z najgorszych wyników w jej całej historii.

Początkowo film „X-Men: Mroczna Phoenix” miał trafić na ekrany kin 2 listopada 2018 roku, ale jego premiera została przesunięta na 14 lutego 2019 roku, ostatecznie studio stwierdziło jednak, że film zadebiutuje na dużym ekranie niecałe cztery miesiące później, czyli 7 czerwca 2019 roku. W rolach głównych powrócą: Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan i Sophie Turner.

źródło: Boxofficepro.com / zdj. 20th Century Fox