Ile Kapitan Marvel zarobi w kinach? Miliard dolarów w zasięgu?

W marcu po ośmiomiesięcznej przerwie do kin zawita nowy film Marvela, którym będą pierwsze solowe przygody superbohaterki o pseudonimie Kapitan Marvel. Na niecałe dwa miesiące przed premierą pojawiły się spekulacje na temat kwoty, jaką film z Brie Larson w roli głównej będzie w stanie zarobić podczas swojego pierwszego weekendu i całego pobytu w kinach. Poznajcie szczegóły.

Po świetnych wynikach w 2018 roku, Disney liczy na jeszcze lepsze przychody w obecnym roku i ma ku temu świetne powody. Oprócz największego hitu Marvela, czyli czwartej części Avengers, która bez wątpienia będzie największym hitem 2019 roku do kin zawita jeszcze między innymi Kapitan Marvel, która według wczesnych prognoz w najgorszym wypadku może liczyć na otwarcie na poziomie 140 milionów dolarów. Bardziej optymistyczne prognozy sięgają natomiast kwoty 180 milionów, co pozwoliłoby filmowi na wejście do ścisłej czołówki superbohaterskich produkcji. Aktualnie bowiem tylko osiem adaptacji komiksowych podczas debiutanckiego weekendu osiągnęło wynik przekraczający 160 milionów dolarów. Jeśli natomiast Kapitam Marvel uda się przekroczyć barierę 180 milionów — co w obliczu długiej przerwy od ostatniego filmu Marvela i faktu, że będzie to pierwszy film o superbohaterce studia, jest całkiem możliwe — to Kapitan Marvel stanie się jednym z pięciu filmów, którym udała się ta sztuka. Jak na razie powyżej 180 milionów otwierały się w USA tylko trzy części Avengers i Czarna Pantera.

Analitycy przewidują, że w sumie Kapitan Marvel może zarobić w kinach w USA około 465 milionów dolarów, co pozwoliłoby jej na osiągnięcie globalnego wyniku przekraczającego miliard dolarów. Jednak z uwagi na silne zaangażowanie postaci Kapitan Marvel w sequel Avengers jak na razie trudno do końca określić, jak film będzie radził sobie w kinach i jak poradzi sobie z innymi konkurentami. Niecały miesiąc po premierze nowego filmu Marvela do kin zawita Shazam (5 kwietnia), a jeszcze wcześniej, bo 29 marca w kinach pojawi się aktorska wersja animacji Dumbo.

Captain Marvel ze swoim solowym filmem trafi do kin 8 marca 2019 roku. Film będzie niejako prequelem dotychczasowych filmów z uniwersum Marvela i pokaże wydarzenia, które miały miejsce przed dotychczasowymi produkcjami. W filmie zobaczymy młodszego Nicka Fury'ego i początkującego agenta SHIELD Phila Coulsona. Niecałe dwa miesiące później, bo już  3 maja superbohaterka pojawi się również w czwartej części Avengers.

źródło: Pro.boxoffice.com / zdj. Marvel