Ile odcinków w trzecim sezonie Stranger Things? Mamy odpowiedź

Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat fabuły trzeciego sezonu Stranger Things, ale wydaje się, że zyskaliśmy właśnie informację o liczbie odcinków nowej serii.

Jak twierdzi portal TvLine, trzeci sezon będzie liczył o jeden odcinek mniej niż sezon drugi. Zobaczymy zatem osiem epizodów, to tyle samo ile składało się na pierwszy sezon serialu.

Potwierdziły się również wcześniejsze informacje o rocznym przeskoku fabuły. W nowym sezonie fabuła zostanie osadzona prawdopodobnie w roku 1985, kiedy to w kinach gościły takie hity jak Goonies i Powrót do przyszłości. Przesunięcie fabuły aż o rok do przodu twórcy argumentują szybkim dorastaniem głównych bohaterów serialu i twierdzą, że nawet jeśli chcieliby rozpocząć fabułę trzeciej serii zaraz po wydarzeniach z ostatniego sezonu, nie byłoby to możliwe.

Trzeci sezon Stranger Things nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty premiery. Zdjęcia do nowej serii mają rozpoczać się w kwietniu, a nowe odcinki pojawią się na platformie Netflixa w 2019 roku.

W trzecim sezonie powrócą Winona Ryder (Joyce), David Harbour (Jim), Finn Wolfhard (Mike), Noah Schnapp (Will), Millie Bobby Brown (jedenaście), Caleb McLaughlin (Lucas), Gaten Matarazzo (Dustin), Cara Buono (Karen), Natalia Dyer (Nancy), Charlie Heaton (Jonathan), Joe Keery (Steve), Dacre Montgomery (Billy) i Sadie Sink (Max).

źródło: Tvline.com / Netflix