Ile zarobią filmy Venom i Narodziny gwiazdy? Znamy pierwsze prognozy

W październiku czekają nas dwie duże premiery. Do kin wejdzie film Venom opowiadający przygody słynnego anty-bohatera Marvela oraz dramat muzyczny Narodziny gwiazdy reżyserowany przez Bradleya Coopera. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze prognozy przewidujące, ile obydwa filmy mogą zarobić w swój pierwszy weekend. Poznajcie szczegóły.

Pierwszy weekend października od dawna jest dobrym momentem na wprowadzanie do kin nowych premier. W 2013 roku świetnie otwarcie zaliczyła Grawitacja, która zarobiła 55,7 miliona dolarów, a dwa lata później Marsjanin osiągnął zbliżony wynik, zarabiając 54,3 miliona dolarów. W przyszłym roku po październikowy sukces chce sięgnąć studio Warner Bros. wprowadzając do kin swój nowy film o Jokerze.

Jednak do tego czasu o październikowe zwycięstwo powalczą Venom i Narodziny gwiazdy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na lepsze otwarcie może liczyć Venom, który wejdzie do kin 5 października i według analityków może zarobić od 60 do 70 milionów dolarów w pierwszy weekend. Taki wynik sprawi, że nowy film od Sony będzie mógł nie tylko poszczycić się zwycięstwem nad Grawitacją, ale również tytułem najlepszego otwarcia października. Dobre otwarcie nie gwarantuje jednak Venomowi sukcesu kasowego, który w dużej mierze będzie zależał od premierowych recenzji i reakcji widzów, a także od tego, jak w kinach poradzi sobie film Bradleya Coopera.

Narodziny gwiazdy zadebiutują na dużym ekranie również 5 października i według analityków może liczyć na otwarcie wynoszące około 20 milionów dolarów. Film z Lady Gagą w roli głównej został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, co może pomóc mu w utrzymaniu dobrego wyniku w następnych tygodniach.

źródło: Deadline.com / zdj. Sony Pictures / Warner Bros.