IX epizod Gwiezdnych Wojen i Kraina lodu 2 ze zwiastunami jeszcze w grudniu?

Zwiastunowe szaleństwo trwa w najlepsze. Właśnie pojawiła się plotka sugerująca, że w grudniu mamy zobaczyć pierwsze zwiastuny IX epizodu Gwiezdnych Wojen i drugiej części animacji Kraina lodu. Poznajcie szczegóły.

Wygląda na to, że wczorajszy zwiastun filmu Kapitan Marvel rozwiązał worek z kolejnymi zapowiedziami od Disneya. W piątek mamy zobaczyć długo wyczekiwany zwiastun Avengers 4, a już w sobotę pojawi się podobno pierwszy zwiastun filmu Spider-Man: Far From Home. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, bo według dziennikarza serwisu Collider na grudzień Disney przygotował także pierwsze zwiastuny swojej animacji Kraina lodu 2 oraz, co najciekawsze IX epizodu Gwiezdnych Wojen. Obydwie zapowiedzi mają podobno pojawić się przed 25 grudnia.

Oczywiście rewelacje te nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez studio, ale biorąc pod uwagę tematykę animacji Kraina lodu 2, decyzja o wypuszczeniu zwiastuna w środku zimy wydaje się jak najbardziej logiczna. Podobnie zresztą jak to, że w grudniu zobaczymy pierwszy zwiastun IX epizodu Gwiezdnych Wojen. Wystarczy tylko przypomnieć, że pierwsza zapowiedź Przebudzenia mocy również debiutowała na ponad rok przed kinową premierą filmu. Oczywiście, jeśli Lucasfilm rzeczywiście zdecyduje się na wypuszczenie do sieci pierwszej zapowiedzi IX epizodu, będzie to jedynie krótki teaser, a pełny zwiastun pojawi się zapewne dopiero w okolicach kwietnia przy okazji Star Wars Celebration. Niewątpliwie nawet minutowa zapowiedź pozwoli Disneyowi na rozbudzenie wyobraźni fanów i budowanie w kolejnych miesiącach rosnącego zainteresowania wokół ostatniej części nowej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Trudno też będzie znaleźć Disneyowi lepszą okazję do promowania swoich przyszłorocznych hitów, niż grudniowa premiera filmu Mary Poppins powraca, z którym studio wiąże spore nadzieje i liczy, że produkcja przyciągnie do kin tłumy widzów.

Przypomnijmy tylko, że Kraina lodu 2 ma debiutować w kinach w listopadzie 2019 roku, a premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło: Comicbook.com / zdj. Lucasfilm / Disney