J.J. Abrams zapowiada wielki powrót w IX Epizodzie

Już latem bieżącego roku mają rozpocząć się prace na planie IX epizodu Gwiezdnych Wojen, co powoduje, że zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat fabuły ostatniej części nowej trylogii. Jedna z nich zwiastuje powrót legendarnej postaci.

W Ostatnim Jedi mogliśmy zobaczyć powrót Yody. Ożywiona marionetka starego mistrza Jedi wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród fanów i najnowsze informacje wskazują na to, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z mistrzem Luke'a. J.J. Abramsa powiedział: 

Sukces scen z udziałem Yody w The Last Jedi był ogromny, a Yoda ponownie pojawił się jako duch, ponieważ docenia sukces i rozwój Rey jako Jedi. Sceny powinny zostać zebrane w tym roku.

Prace na planie mają ruszyć już w lipcu tego roku. W IX epizodzie ponownie pojawią się: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver i Oscar Isaac. Przypomnijmy, że według Fantha Tracks, którzy jako pierwsi ujawniali tytuły ósmego epizodu Gwiezdnych Wojen oraz filmu Łotr 1, roboczy tytuł dziewiątego epizodu sagi będzie nosił tytuł Black Diamond. Datę premiery ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku.

źródło: Comicbookmovie.com /  Lucasfilm / Disney