Jak krytycy oceniają animację Toy Story 4? Imponujący wynik serii podtrzymany!

Polscy miłośnicy animacji „Toy Story ” będą musieli niestety poczekać na czwartą odsłonę serii jeszcze prawie dwa miesiące, ale amerykańscy widzowie zobaczą nowe przygody Chudego i Buzzza już w przyszły piątek. Z tej okazji w sieci pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, które jednoznacznie wskazują na to, że powrót do świata popularnych zabawek nie mógł wypaść Pixarowi lepiej. Poznajcie szczegóły.

Od wczoraj czwarta część „Toy Story”  zebrał w serwisie Rottentomatoes już 100 recenzji, z których wszystkie oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Jak na razie żaden z krytyków nie zdecydował się na wystawienie filmowi negatywnej noty. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi oczywiście obecnie 100%. Na równie imponującym poziomie ukształtowała się punktowa nota filmu, która aktualnie wynosi 8.52 w dziesięciostopniowej skali.

Oczywiście film przypadł również do gustu „topowym krytykom” serwisu Rottentomatoes, którzy wystawili mu już 18 recenzji, z których wszystkie oznaczono jako pozytywne. Średnia ocena filmu na podstawie not od „topowych krytyków” kształtuje się natomiast na poziomie 8.23 w dziesięciostopniowej skali.

Entuzjastycznie do nowego filmu Pixara podeszli również recenzenci serwisu Metacritic. Do tej pory animację oceniło 29 krytyków, z których aż 28 uznało film za pozytywny. Tylko jedne z oceniających stwierdził, że jego odczucia po seansie były mieszane. Jak na razie ani jeden z oceniających nie wystawił produkcji negatywnej noty. Średnia filmu wynosi obecnie 33 punkty w stu punktowej skali.

Po pierwszych recenzjach „Toy Story 4 jest trzecią częścią serii, która może liczyć w serwisie Rottentomatoes na 100% pozytywnych recenzji. Takim samym wynikiem mogą pochwalić się również dwie pierwsze odsłony 1995 i 1999 roku. Trzecia część serii z 2005 roku również imponuje statystykami, ale w jej przypadku odsetek pozytywnych recenzji wynosi nieco mniej, bo 98%.

Premierę filmu zaplanowano na 21 czerwca 2019 roku. W Polsce film zadebiutuje w kinach dopiero 9 sierpnia. W obsadzie powrócą gwiazdy poprzednich odsłon, czyli Tom Hanks jako Woody, Tim Allen jako Buzz Lightyear, Joan Cusack jako Jessie, Wallace Shawn jako Rex, John Ratzenberger jako Hamm i Jeff Pidgeon jako Alien. Reżyseruje Josh Cooley twórca animacji „W głowie się nie mieści”.

źródło: zdj. Pixar / Disney