Jak krytycy oceniają drugą część animacji Iniemamocni? Mamy pierwsze recenzje

Już w najbliższy piątek w Stanach Zjednoczonych swoją premierę będzie miała druga część animacji Iniemamocni. Superbohaterska rodzina Disneya powraca do kin po czternastu latach przerwy, ale czy będzie w stanie dorównać wysokim oczekiwaniom widzów? W USA zeszło właśnie embargo na recenzje i możemy sprawdzić, jak krytycy zza oceanu oceniają Iniemamocnych 2. Przekonajcie się sami.

W serwisie Rottentomatoes.com umieszczono na ten moment dokładnie 49 recenzji, z czego aż 47 oznaczono jako "świeże", czyli pozytywne. Oznacza to, że wyłącznie dwóch recenzentów zdecydowało się na przyznanie filmowi "zgniłego pomidorka". Miażdżąca przewaga pozytywnych recenzji przekłada się na imponujący współczynnik procentowy, który wynosi aktualnie 96%,  natomiast punktowa nota filmu ukształtowała się na poziomie 8.2 w dziesięciostopniowej skali.

Iniemamocni 2 wypadają jeszcze lepiej, jeśli spojrzymy na recenzje krytyków zebrane w serwisie Metacritic.com. Tutaj film zebrał do tej pory 24 recenzje i każda z nich oznaczona została jako pozytywna. Żaden z krytyków nie wystawił filmowi oceny mieszanej czy negatywnej. Jednak o ile procentowy udział pozytywnych recenzji wynosi 100%, tak średnia ocena filmu to obecnie 83 punkty w stu punktowej skali.

Jeśli zestawimy obecne wyniki drugiej części Iniemamocnych z pierwszym filmem serii, to zarówno w serwisie Rottentomatoes, jak i Metacritic nieznacznie lepiej od nowej części wypada debiutancka produkcja z 2004 roku. W serwisie Rottentomatoes.com pierwsza część może liczyć na 236 recenzji, z czego aż 229 pozytywnych. Tylko 7 tekstów ocenia film negatywnie, co przekłada się na 97% pozytywnych recenzji, czyli o 1% więcej niż aktualny wynik drugiej części. W przypadku punktowej oceny pierwsza część również wyprzedza Iniemamocnych 2 o jedno oczko, z wynikiem 8.3 w dziesięciostopniowej skali.

Nieco większą różnicę w ocenach między dwoma częściami serii widać w serwisie Metacritic.com. Pierwsza część może liczyć tutaj na 40 pozytywnych recenzji i 1 recenzję mieszaną. Przekłada się to na 90 punktów w stu punktowej skali przy 83 punktach, jakie aktualnie zebrała druga część.

W drugiej części do swoich ról dubbingowych powrócili znani z pierwszej części Samuel L. Jackson i Craig T. Nelson. Dołączyło też kilka nowych nazwisk, jak Bob Odenkirk czy Catherine Keener. Datę amerykańskiej premiery wyznaczono na 15 czerwca 2018 roku. W Polsce film zobaczymy 13 lipca.

źródło: Disney / Pixar