Jak krytycy oceniają remake Nietykalnych? Film nie dorównuje oryginałowi

Dzisiaj w amerykańskich kinach zadebiutował film The Upside, w którym główne role zagrali Bryan Cranston, Kevin Hart i Nicole Kidman. Dzisiaj pojawiło się także sporo recenzji od amerykańskich krytyków, którzy uznali remake francuskiego dramatu z 2011 roku za zupełnie nieudany. Poznaliśmy też pierwsze wyniki finansowe filmu oraz prognozę na cały pierwszy weekend w kinach.

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 76 recenzji, z czego tylko 29 oznaczono jako "świeże", czyli pozytywne. Pozostałych 49 krytyków uznało reamake filmu Oliviera Nakache’a i Érica Toledana za nieudany. To oznacza, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi obecnie jedynie 36%. Odrobinę łagodniejsi dla produkcji okazali się widzowie, których punktowa nota wynosi aktualnie 5.1 w dziesięciostopniowej skali.

Nieco wyższą notę nowe wersji francuskiego dramatu wystawili recenzenci serwisu Metacritic. Do tej pory film zebrał 25 recenzji, z czego 5 zostało oznaczonych jako negatywne, aż 14 jako mieszane. Tylko 6 oceniających zdecydowało się natomiast na wystawienie filmowi pozytywnej oceny. Tym samym średnia The Upside wynosi obecnie 44 punkty w stu punktowej skali.

W porównaniu z oryginałem amerykańska wersja zalicza wyraźny spadek, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wynik z serwisu Rotten Tomatoes. Nietykalni z 2012 roku mogą liczyć aktualnie na 122 recenzje, z czego 91 oznaczono jako pozytywne, a tylko 31 jako negatywne. Daje to filmowi 75% pozytywnych recenzji. Co ciekawe, Nietykalni nie przypadli do gustu recenzentom serwisu Metacritic, gdzie film oceniono w sumie 41 razy i tylko 16 razy uznano go za pozytywny. Aż 12 krytyków wystawiło filmowi mieszaną oceną, a 3 uznało go za nieudany. Wynik w serwisie uplasował się więc na poziomie 57 punktów w stu punktowej skali, czyli tylko o 13 punktów wyższym niż nowa wersja produkcji.

Warto też zwrócić uwagę, że jak na razie mimo negatywnych recenzji film dobrze poradził sobie podczas czwartkowych pokazów wieczornych, z których zebrał w amerykańskich kinach 1,1 milion dolarów. Wynik ten pozwala zakładać, że podczas swojego pierwszego weekendu film będzie w stanie zarobić nieco ponad 10 milionów dolarów, a jeśli negatywne recenzje krytyków nie wywrą zbyt dużego wpływu na widzów, to The Upside może zarobić nawet o kilka milionów więcej. Najbardziej optymistyczne prognozy mówią o 12 milionach wpływów.

źródło: Boxofficemojo.com