James Cameron będzie promował Alitę na chińskim rynku. Data premiery ujawniona

Film Alita: Battle Angel miał początkowo debiutować w kinach już w grudniu ubiegłego roku, ale studio zdecydowało o opóźnieniu premiery o trzy miesiące, co w obliczu kasowego sukcesu, jaki w grudniu osiągnął Aquaman, można nazwać dobrym posunięciem. Dzisiaj ogłoszono natomiast, kiedy nowy film Roberta Rodrigueza zadebiutuje w Chinach, gdzie może osiągnąć duży sukces komercyjny.

Alita zawita do chińskich kin już 22 lutego, czyli nieco ponad tydzień po premierze w Stanach Zjednoczonych, gdzie film będzie miał swoją premierę 14 lutego. Mimo że sam reżyser filmu oraz aktorzy wcielający się w głównych bohaterów nie są szczególnie znani w Chinach, to James Cameron pełniący funkcję scenarzysty i producenta filmu jest cenionym i rozpoznawalnym twórcą wśród chińskich widzów. Reżyser Avatara często gości na filmowych wydarzeniach w Chinach i to właśnie on ma się stać centralną postacią kampanii promocyjnej na Azjatyckim rynku.

Jak na razie trudno jednak przewidywać, czy Alita będzie w stanie osiągnąć kasowy sukces w Chinach, tym bardziej że film będzie miał sporą konkurencję. W chińskich kinach pierwszy okres po Nowym Roku zagospodarowany jest bowiem przede wszystkim na rodzime superprodukcje, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród widzów.

W Polsce premierę Alita: Battle Angel zapowiedziano na 14 lutego 2019 roku. W rolach głównych wystąpią: Rosa Salazar, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Jackie Earle Haley i Ed Skrein. Producentami filmu są James Cameron i Jon Landau.

źródło: Variety.com / zdj. 20th Century Fox