Jason Fuchs opowiada o skrypcie do filmowego Lobo

Jason Fuchs scenarzysta, który pomagał przy tworzeniu skryptu do Wonder Woman udzielił wypowiedzi odnoszącej się do filmowego Lobo. Artysta wyjawił jakie odczucia budzi w nim scenariusz do filmu o słynnym łowcy nagród. 

Po wieloletnich prośbach fanów wydaje się, że w końcu doczekamy się filmu o Lobo. Scenariusz do produkcji jest już prawie gotowy, a głównym kandydatem do posady reżysera jest Michael Bay. Swoimi odczuciami odnośnie skryptu do filmu o łowcy nagród z planety Czarnia podzielił się ostatnio Jason Fuchs, główny scenarzysta. 

I think when you’re working on comic book characters, especially ones that are near and dear to my heart, like Wonder Woman and Lobo are, you want to create something that’s true to what the original text are. I think Wonder Woman really captures the feeling of — not only the original Moulton Marston comics, but the George Perez run in the late-80s. It feels like reading those comics up on the big screen. So for something like Lobo, without saying too much about it, it’ll feel, I imagine, quite different, because the Lobo comic itself is quite different. What Keith Giffen and Alan Grant put together was something really unique, and hopefully we’ll capture some of that same spirit when we make the movie.

Myślę, że kiedy pracujesz nad scenariuszem do filmu o postaci, która jest bliska twojemu sercu, tak jak w moim przypadku Wonder Woman i Lobo, chcesz stworzyć coś co przybliży widzom ducha oryginału. Myślę, że w przypadku Wonder Woman naprawdę udało nam się uchwycić zamysł jaki przyświecał twórcom komiksów o tej postaci. Nie tylko tych oryginalnych od Moultona Marstona, ale także tych stworzonych przez George'a Pereza w latach 80. Oglądając film masz uczucie jakbyś czytał komiks wyświetlany na dużym ekranie. Nie chciałbym zdradzać zbyt wiele, ale w przypadku Lobo wyobrażam to sobie nieco inaczej. Lobo sam w sobie znacząco różni się od Wonder Woman. Razem z Keithem Giffenem i Alanem Grantem stworzyliśmy coś unikatowego i mamy nadzieje, że w trakcie kręcenia filmu uda się odpowiednio uchwycić nasz zamysł. 

Obecnie scenariusz do Lobo jest jeszcze przerabiany. Wyceniono, że do zekranizowania skryptu w obecnej formie potrzeba by ok. 200 mln dolarów na które odpowiedzialna za film wytwórnia Warner Bros. nie chce się zgodzić. Przeróbki mają nieco zmniejszyć budżet potrzebny na produkcję. 

źródło: Comicbook / Warner Bros.