Joanna Kulig zagrała w amerykańskim serialu tworzonym przez Amazon

Joanna Kulig w rozmowie z Tele Tygodniem poinformowała, że zagrała jedną z drugoplanowych bohaterek w amerykańskim serialu pod tytułem Hanna produkowanym przez Amazon. Poznajcie szczegóły.

Aktorka wyjawiła, że zdjęcia do produkcji kręcone były w Budapeszcie w marcu tego roku, czyli jeszcze przed festiwalem w Cannes, gdzie Paweł Pawlikowski za Zimną wojnę otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera.

Serial Hanna opiera się na filmie pod tym samym tytułem z 2011 roku i opowiada o dziewczynie, która szkolona jest na zabójczynie przez swojego ojca, byłego agenta CIA. Kulig wcieliła się w matkę głównej bohaterki i zobaczymy ją w scenach retrospekcji, w których zagrała u boku Joela Kinnamana.

Tytułową bohaterkę zagrała Esme Creed-Miles, a w pozostałych rolach wystąpili: Mireille Enos, Rhianne Barreto, Fernanda Diniz i Karen Gagnon. Twórcą serialu jest David Farr odpowiadający za takie seriale jak Tajniacy, Nocny recepcjonista i Troja: Upadek miasta. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona, ale Hanna zadebiutuje w przyszłym roku.

źródło: Kultura.gazeta.pl / zdj. Amazon Studios / Kino Świat