John Williams stworzył nowy utwór dla Gwiezdnych Wojen - posłuchajcie

Od 2015 roku Disney przygotowuje się do otwarcia ogromnych parków rozrywki Star Wars : Galaxy's Edge, których premierę zapowiedziano na 2019 rok. Z okazji ich otwarcia zaprezentowano właśnie nowy utwór Johna Williamsa, który będzie towarzyszył odwiedzającym parki podczas przeżywania rozmaitych przygód w świecie Gwiezdnych Wojen. Posłuchajcie nowej partytury mistrza.

W sierpniu 2015 roku Disney ogłosił, że rozpoczął prace nad stworzeniem dwóch nowych parków rozrywki Star Wars : Galaxy's Edge, które zostaną umieszczone w Disneylandzie w Anaheim w Kalifornii i w parku Disney's Hollywood Studios w Orlando na Florydzie. Pierwszy z nich zostanie otwarty już 31 maja, a drugi zacznie przyjmować odwiedzających od 29 sierpnia tego roku.

W parkach na fanów Gwiezdnych Wojen czeka mnóstwo atrakcji związanych z ich ukochaną serią. Odwiedzający będą mieli okazję udać się na nowe planety i spotkać na swojej drodze kosmitów, droidy i inne postacie znane z gwiezdnej sagi. Podczas podróży fanom Star Wars będzie towarzyszyła nowa muzyką Johna Williamsa, który stworzył zupełnie nową partyturę specjalnie na potrzeby Galaxy's Edge i jego atrakcji. Jeden z utworów został już oficjalnie udostępniony w sieci.

Muzykę Williamsa usłyszmy również w grudniu z IX Epizodzie Gwiezdnych Wojen, który zakończy historię Skywalkerów i będzie dziewiąty oraz ostatnim filmem głównej sagi Star Wars, do którego muzykę stworzy amerykański kompozytor.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Lucasfilm / Disney