Josh Brolin dołącza do obsady filmu Diuna!

Naszpikowana po brzegi największymi gwiazdami Hollywood obsada filmowej adaptacji Diuny, za którą odpowiada Denis Villeneuve, powiększyła się właśnie o kolejne nazwisko doskonale znane fanom dziesiątej muzy. Kontrakt na zagranie w filmie podpisał nominowany do Oscara Josh Brolin. Poznajcie szczegóły.

Brolin w nowej wersji powieści napisanej przez Franka Herberta zagra Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz Paula Atrydy , którego zagra Timothée Chalamet.  W pierwszej wersji Diuny z 1984 roku w postać Hallecka wcielił się Patrick Stewart.

Nowa adaptacja Diuny będzie podzielony na dwie części, a za jej stworzenie odpowiada reżyser Denis Villeneuve. Scenariusz do produkcji napisał natomiast Eric Roth. Nad filmem pieczę sprawują Brian Herbert i Kevin J. Anderson, spadkobiercy twórczości Franka Herberta. W obsadzie filmu jest już Rebecca Ferguson, która wcieli się w Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, jego ojca zagra Oscar Isaac, a Zendaya wcieli się w partnerkę głównego bohatera. W obsadzie znaleźli się także Dave Bautista, który pojawi się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretuje barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

Data premiery nowej Diuny nie została jeszcze ustalona. 

źródło: Varietycom / zdj. Columbia Pictures / Lionsgate