Katherine Waterston i Jude Law w nowym serialu od HBO

Katherine Waterston, wcielająca się w jedną z głównych bohaterek serii „Fantastyczne zwierzęta”, dołączyła do obsady serialu „The Third Day”, którego gwiazdą jest Jude Law. Poznajcie szczegóły.

The Third Day” zostanie wyprodukowany przez Sky Studios i Plan B Entertainment należący do Brada Pitta. Produkcja powstanie dla HBO i jest już kolejnym wspólnym projektem na linii Sky-HBO. Wcześniej stacje łączyły siły między innymi przy serialu „Czarnobyl” i niewyemitowanym jeszcze „Catherine The Great”, w którym cesarzową Rosji zagrała Helen Mirren. Scenariusz napisał Dennis Kelly, twórca serialu „Utopia”, a wyreżyserowaniem wszystkich sześciu odcinków zajmie się Marc Munden.

Głównym bohaterem serialu jest Sam, który trafia na tajemniczą wyspę położoną u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Jej mieszkańcy to odizolowana od świata społeczność przestrzegająca swoich dziwnych zasad i rytuałów. Pod ich wpływem Sam zaczyna tracić kontrolę i dopadają go traumatyczne wspomnienia z przeszłości. Kiedy granice pomiędzy rzeczywistością a fantazją zaczynają się zacierać, Sam popada w konflikt z mieszkańcami, a to może mieć dla niego katastrofalne konsekwencje.

Głównego bohatera zagra Jude Law, a Katherine Waterston wcieli się w jedną z mieszkanek wyspy. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.