Kathy Bates dołącza do obsady nowego filmu Eastwooda

Prace nad nowym filmem Clinta Eastwooda wystartowały na dobre. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że główne role w opartym na faktach „The Ballad of Richard Jewell” zagrają Sam Rockwell i Paul Walter Hauser, a dzisiaj odo obsady dołączyła nagrodzona Oscarem aktorka Kathy Bates. Poznajcie szczegóły.

Film opowie historię Richarda Jewella, ochroniarza pracującego przy Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie z 1996 roku. To właśnie Jewell znalazł ładunki wybuchowe ukryte w plecaku i powiadomił o nich policję, a także pomagał w ewakuacji. Kilka dni po tym, jak Jewell został okrzyknięty bohaterem, pojawiły się medialne doniesienia sugerujące, że ochroniarz był zamieszany w zamach. Mimo że Jewell został ostatecznie oczyszczony z zarzutów, jego reputacja została mocno nadszarpnięta.

Kathy Bates zagra matkę Richarda Jewella, która pracowała w branży ubezpieczeń. Głównego bohatera sportretuje Paul Walter Hauser, a Sam Rockwell wcieli się w jego adwokata. Producentami filmu będą z kolei Tim Moore, Jessica Meier i Leonardo DiCaprio.

Za scenariusz do filmu odpowiadał będzie Billy Ray, twórca historii do filmu „Kapitan Phillips”, który również opierał się na prawdziwych wydarzeniach.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.