Kimberly Peirce wyreżyseruje film o Czarnej Wdowie?

Ostatnio informowaliśmy, że Marvel rozmawiał z trzema reżyserkami, które mogą zająć się reżyserią solowego filmu o Czarnej Wdowie, teraz do tego grona dołączyła Kimberly Peirce, twórzyni filmów Nie czas na łzy i nowej wersji Carrie.

Nie tak dawno w sieci pojawiła się informacja, że Kevin Feige i Scarlett Johansson prowadzą rozmowy z potencjalnymi reżyserkami film o przygodach Czarnej Wdowy. Według ostatnich przecieków największe szanse na wyreżyserowanie filmu miała Cate Shortland odpowiadająca za filmy: Lore, Salto i Berlin Syndrome. Wśród kandydatek były jeszcze Amma Asante znana z filmu Belle i Maggie Betts, która stworzyła film Nowicjat.

Teraz do grona kandydatek dołączyła amerykańska reżyserka Kimberly Peirce znana przede wszystkim jako reżyserka filmu Nie czas na łzy, który w 2000 roku otrzymał dwie nominacje do Oscara, z czego jedną zamienił na statuetkę. Za najlepszą aktorkę pierwszoplanową nagrodzona została Hilary Swank. Peirce w swoim portfolio ma również takie filmy jak: Stop Loss i wspomnina wcześniej nowa wersja horroru Carie. Ostatio reżyserka zajmowała się głównie tworzeniem seriali: Manhattan, American Crime i Halt and Catch Fire.

Szczegóły fabuły nie zostały ujawnione, ale film ma być prequelem, który skupi się na życiu Czarnej Wdowy przed jej wstąpieniem do Avengers.

Prace na planie filmu mają rozpocząć się w przyszłym roku. Do napisania scenariusza została powołana Jac Schaeffer, a w roli głównej zobaczymy w filmie oczywiście Scarlett Johansson.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel / Disney