Kogo Jeremy Irons zagra w serialu Watchmen? Nowa teoria

Wygląda na to, że serialowi Strażnicy będą powiązani z komiksowym pierwowzorem bardziej niż pierwotnie zakładaliśmy. Mimo że fabuła serialu cały czas pozostaje tajemnicą, pojawiła się plotka sugerująca, że Jeremy Irons zagra starszą wersję jednego z głównych bohaterów komiksowych Strażników. Poznajcie szczegóły.

Według nowej plotki Jeremy Irons wcieli się w Adriana Veidta znanego szerzej jako Ozymandias, kluczowego bohatera dla wydarzeń przedstawionych w komiksowej wersji Watchmen. Nie wykluczone jednak, że Ozymandias pojawi się tylko w retrospekcjach lub na początku fabuły, ponieważ w jednym ze wcześniejszych zdjęć ujawniono serialową gazetę, która informowała o śmierci bohatera. Nie trudno jednak wyobrazić sobie, że Adrian Veidt mógł upozorować swoją śmierć, aby móc przygotowywać swój kolejny plan "ocalenia ludzkości". Fabuła pozostaje cały czas ściśle chronioną tajemnicą, dlatego możemy jedynie spekulować na jej temat, ale już sam fakt pojawienia się jednego z kluczowych bohaterów oryginalnych Strażników może być dla nas wyraźną wskazówką, że fabuła serialu będzie niejako kontynuować wydarzenia przedstawione w komiksie Alana Moore'a i możemy oczekiwać, że na ekranie zobaczymy również starsze wersje innych bohaterów takich jak Nocny Puchacz czy Jedwabna Zjawa.

Przy okazji ujawniono także, że do obsady serialu dołączyła aktorka Jean Smart, która zagra agentkę FBI mająca ścigać superbohaterów, którzy zostali wyjęci spod prawa. Dokładniejsze szczegóły na temat jej roli nie zostały ujawnione, ale według plotek ma nosić nazwisko Blake, co może oznaczać, że postać będzie jakoś związana z kolejnym byłym członkiem pierwszych Strażników znanym jako Komediant, który w rzeczywistości nazywał się Edward Blake. Znając te fakty, nasuwa się teoria czyniąca z tajemniczej agentki Blake starszą wersję Laurie Jupiter, która pod nazwiskiem prawdziwego ojca próbuje wytropić superbohaterów.

Czy właśnie tak Damon Lindelof zaplanował dalsze losy głównych bohaterów Strażników? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w przyszłym roku, kiedy serial zadebiutuje na HBO.

W obsadzie serialu są także, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howard. Frances Fisher, Tom Mison i Jacob Ming-Trent.

źródło: Slashfilm.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics