Kogo Rachel Weisz zagra w filmie o Czarnej Wdowie? Aktorka odpowiada

Pierwszym filmem czwartej fazy Marvela będzie solowa produkcja poświęcona Czarnej Wdowie. W obsadzie produkcji jedną z istotniejszych bohaterek będzie Melina grana przez Rachel Weisz. Aktorka zdradziła kilka szczegółów na temat swojej postaci, informując przy okazji, ile wcieleń Czarnej Wdowy zobaczymy w filmie.

Na Comic-Conie potwierdzono, że Raichel Weisz wciela się w Melinę, która w wyniku eksperymentu stała się wytrawnym superszpiegiem i zabójcą. Postać grana przez brytyjską aktorkę wzorowana jest najprawdopodobniej na komiksowej bohaterce Melinie Wostokow, znanej także pod pseudonimem Iron Maiden, która uczestniczyła w programie Red Room, by porzucić później szkolenie i stać się płatną zabójczynią, która chce wyrwać się z cienia Czarnej Wdowy.

Spekulacje te potwierdziła w ostatnim wywiadzie sama aktorka, zdradzając, że faktycznie jej bohaterka przeszła szkolenie w Red Roomie i to aż 5 razy.

Melina przeszła szkolenie w Red Roomie aż 5 razy, przed wydarzeniami pokazanymi w filmie. Zaczęła szkolenie jeszcze jako dziecko. Jest znakomicie wyszkolonym szpiegiem i zabójczynią, ale nie mogę zdradzić nic o jej relacjach z innymi postaciami.

Aktorka dodała też, że oprócz niej w Czarną Wdowę wcieli się też Florence Pugh, która ma szansę na dłużej stać się nową wersją tej bohaterki w MCU po tym, jak z rolą pożegna się Scarlett Johansson.

Jest ich całkiem sporo. Ja jestem Czarną Wdową, są też Scarlett i Florence. Poznacie też inne postacie, które są Czarnymi Wdowami.

To sugeruje, że film bardzo mocno skupi się na programie, przez który przechodzą w Rosji młode dziewczyny, aby stać się wytrawnymi szpiegami. To może oznaczać, że również tajemniczy złoczyńca Taskmaster będzie w jakiś sposób związany z rzeczonym programem. Raichel Weisz nie chciała jednak zdradzić nic na temat tej postaci i nie udzieliła też odpowiedzi na pytanie, czy to ona nie jest przypadkiem filmową wersją popularnego przeciwnika Czarnej Wdowy.

Film o Czarnej Wdowie ma trafić do kin 1 maja 2020 roku, co oznacza, że będzie on pierwszym filmem czwartej fazy MCU. W obsadzie filmu są Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa oraz nowe twarze MCU, czyli David Harbour jako Alexei aka The Red Guardian, Florence Pugh jako Yelena, O. T. Fagbenle jako Mason i Rachel Weisz jako Melina.

Producentem filmu o Czarnej Wdowie jest Kevin Feige, a jego reżyserką Cate Shortland. Za pierwszą wersję scenariusza do filmu odpowiedzialny jest Jac Shaeffer, wprowadzaniem poprawek do tekstu zajął się natomiast Ned Benson.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel