Kolejna kultowa gra na automaty doczeka się ekranizacji. „Space Invaders” ma już scenarzystę

Studio New Line Cinema na fali komercyjnego sukcesu filmu Pokémon: Detektyw Pikachu” zabiera się za przeniesienie na ekran kolejnej kultowej gry. Po zeszłorocznej premierze Rampage” przyszła pora na następną kultową pozycję z automatów, czyli „Space Invaders”. Poznajcie szczegóły.

Studio Warner Bros. nabyło prawa do ekranizacji kultowej gry z 1978 roku już kilka lat temu, ale dopiero teraz zdecydowało się na rozpoczęcie prac nad ekranizacją w ramach należącego do koncernu WarnerMedia studia New Line. Do napisania scenariusza zatrudniony został właśnie Greg Russo, który niedawno zakończył prace nad tworzeniem historii do filmowego „Mortal Komabt”. Russo staje się powoli specjalistą od filmowych wersji kultowych gier wideo, aktualnie jest także zaangażowany w prace nad scenariuszem do nowej wersji „Resident Evil”.

„Space Invaders” jest jedną z pierwszych gier typu shoot 'em up. Gra opowiada o inwazji kosmitów, a zadaniem gracza jest niszczenie kolejnych fal obcych. Data premiery nie została jak na razie ustalona.

źródło: Deadline.com / zdj. New Line Cinema