Koniec seriali Lucyfer, Egzorcysta i innych

Trwa sprzątanie w ramówkach największych telewizyjnych stacji. Ofiarami wiosennych porządków padły między innymi seriale Lucyfer, Egzorcysta, Inhumans, Quantico i Designated Survivor.

Anulowanie takich tytułów, jak Inhumans i Egzorcysta nie powinno nikogo dziwić, bo przez niską oglądalność i skrajnie negatywne opinie, zwłaszcza w przypadku serialu opartego na komiksach Marvela, ich los był już od dawna przesądzony. Egzorcysta doczekał się dwóch sezonów, a Inhumans został zdjęty już po pierwszej serii, która została wręcz zmiażdżona przez krytykę.

Mimo dosyć dużej grupy wiernych fanów systematycznie spadała też oglądalność serialu Lucyfer. Jeden z ostatnich odcinków oglądało ledwie 2,9 miliona widzów. Plotki o anulowaniu serialu potwierdził na swoim Twitterze Tom Ellis wcielający się w głównego bohatera produkcji.

lucyfer_tw.jpg

Serial Designated Survivor został zakończony po dwóch sezonach, a Quantico po trzech. Na pocieszenie fanów serialu mamy jednak informację, że na mały ekran powróci anulowany w zeszłym roku serial Ostatni prawdziwy mężczyzna — nadawany przez stację ABC od 2011 roku.

źródło: Comingsoon.net / zdj. FOX