„Kraina Lodu 2” to wzorowa kontynuacja? Pierwsze opinie

Fani oscarowej animacji „Kraina Lodu” musieli czekać na nowe przygody swoich ulubionych bohaterów aż sześć lat. Pierwsze opinie na temat kontynuacji sugerują jednak, że było warto.

Przed zniesieniem embarga na pełnoprawne recenzje do sieci trafiły opinie widzów, którzy mieli okazję zobaczyć nową animację studia Disneya na jej światowej premierze.

Pierwsze opinie potwierdzają, że kontynuacja zgodnie z tym, co pokazywały zwiastuny, jest bardziej złożoną i mroczniejszą produkcją. Film ma mieć jednak w sobie wszystko to, za co widzowie pokochali pierwszą odsłonę, dodając do tego jeszcze więcej emocji i jeszcze większą stawkę historii. Recenzenci chwalą również nowych bohaterów produkcji i nowe piosenki (pojawia się wiele głosów, że są one równie chwytliwe, co te z pierwszej części  – najwięcej pochwał zbiera utwór „Into the Unknown”, którego porównuje się do „Let It Go”). Pochwały zbiera również sama animacja obrazu oraz fabuła, która nie podąża utartymi schematami i próbuje zerwać z tradycją klasycznego złoczyńcy, skupiając się przy tym na ludzkich lękach i obawach – głównym wątkiem historii ma być problem pogodzenia się z tragiczną prawdą o swoim pochodzeniu. Oceniający twierdzą, że w filmie pojawia się wiele niesamowitych wizualnie scen, które trzeba zobaczyć na dużym ekranie.

Z pierwszych reakcji wyłania się obraz wręcz idealnej kontynuacji, która niczym nie ustępuje oryginałowi. Większość opinii zgodnie twierdzi, że „Kraina Lodu 2” jest równie dobra, co jedynka, lub nawet lepsza. Obecnie produkcja nie spotkała się z żadną jednoznacznie negatywną opinią.

Pamiętajcie, żeby do pierwszych opinii podchodzić z dużym dystansem, bo rzadko kiedy są one niekorzystne dla filmu. Embargo na pełnoprawne recenzje krytyków powinno zostać zniesione w najbliższych dniach. Z kilkoma wybranymi opiniami na temat filmu możecie zapoznać się poniżej.

Kraina Lodu 2” ma debiutować w kinach 22 listopada 2019 roku. Za reżyserię odpowiadają Chris Buck i Jennifer Lee. Głosu głównym bohaterom użyczą ponownie: Kristen Bell, Jonathan Groff, Idina Menzel i Josh Gad.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Disney