„Król Lew” podbija już chińskie kina. Znamy wyniki z piątku

Na tydzień przed premierą w USA filmowa wersja „Króla Lwa” zadebiutowała w chińskich kinach, gdzie zebrała już ponad 14 mln dolarów. Poznajcie szczegóły.

W piątek filmowa wersja klasycznej animacji Disneya zarobiła w chińskich kinach 14,5 mln dolarów – razem z czwartkowymi pokazami wieczornymi. Jest to lepszy wynik niż poprzednie filmowe wersje takich animacji jak Księga dżungli” (11,6 mln dolarów i 49 mln w weekend) i Piękna i Bestia” (12,4 mln dolarów i 45 mln dolarów w weekend).

Wygląda więc na to, że „Król Lew” nie powinien mieć problemów z zebraniem około 50 mln dolarów podczas całego weekendu w chińskich kinach. W ramach promowania widowiska do sieci trafił również nowy klip pokazujący nowe fragmenty oraz ujęcia zza kulis.

Sprawdźcie też: „Król Lew” – lista aktorów w polskim dubbingu ujawniona. Czy „Król Lew” to dobry film? Znamy pierwsze reakcje widzów.

W oryginalnej obsadzie nowej wersji Króla Lwa” znaleźli się: Donald Glover, Beyoncé Knowles, James Earl Jones, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, John Kani, Alfre Woodard.

Polska premiera „Króla Lwa” została zaplanowana na 19 lipca 2019 roku.

źródło: Deadline.com / zdj. Disney