Lady Sif z Thora dostanie swój własny serial? Marvel stawia na Asgard?

Nowe plotki z obozu Marvela sugerują, że na platformie Disney+ swój własny serial może otrzymać również Lady Sif, znana doskonal fanom pierwszego Thora. Poznajcie szczegóły.

Lady Sif została przedstawiona widzom w pierwszym solowym filmie o przygodach Thora, w którym odegrała jedną z ważniejszych ról, ale od tamtego momentu postać nie miałą okazji, żeby zaistnieć w żadnym z kolejnych filmów wchodzących w skład MCU. Bohaterka pojawiła się później jeszcze tylko na chwilę w filmie Thor: Mroczny świat i zaliczyła epizod w jednym z odcinków serialu Agenci Tarczy. Wygląda jednak na to, że Marvel nie zapomniał o dzielnej wojowniczce z Asgardu i planuje oddać jej należny szacunek w solowym serialu na platformie Disney+.

Nowa plotka sugeruje, że włodarze studia pracują już nad serialem o przygodach Lady Sif równie intensywnie co nad innymi projektami, które mają w przyszłości zawitać na streamingową platformę Disneya. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat fabuły serialu, ale mówi się, że Jaimie Alexander, która wcielał się w bohaterkę w filmowym uniwersum MCU, powróci do swojej roli.

Jeśli serial faktycznie dostanie zielone światło od Marvela, będzie to już druga produkcja skupiająca się na ważnej postaci z Asgardu. Przypomnijmy bowiem, że Disney potwierdził już, że jednym z pierwszych seriali, jaki trafi na streamingową platformę będzie Loki. Możemy więc przypuszczać, że twórcy MCU chcą znacznie rozszerzyć historię królestwa Thora i uczynić go ważną częścią serialowego uniwersum. Cały czas nie wiemy jednak, kiedy zostanie umiejscowiona akcja seriali Marvela. Ostatnie plotki sugerowały bowiem, że produkcja o Lokim opowie o jego młodości, a Tom Hiddleston powróci jedynie jako narrator opowieści.

Platforma Disney Play ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Jak na razie nie wiemy jeszcze, czy usługa będzie początkowo dostępna tylko w USA, czy zostanie wprowadzona jednocześnie na wszystkie rynki międzynarodowe.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel