LG wydało aktualizację dla Dolby Vision w swoim odtwarzaczu UHD! (aktualizacja)

Wczoraj firma LG wypuściła w pełni sprawną aktualizację dla odtwarzacza UP970, która umożliwia odtwarzanie obrazu w systemie Dolby Vision.

Aktualizacja 3: LG wydało już nową aktualizację BD39338.80207.C. Odtwarzacz poprawnie odczytuje płyty z obrazem Dolby Vision, naprawiony został również problem z regionami. Niestety aplikacja Netflixa wciąż wymusza tryb Dolby Vision.

Aktualizacja 2: LG po raz kolejny wycofało aktualizację z oficjalnego obiegu.

Aktualizacja wpisu: Według relacji niektórych użytkowników po aktualizacji występują problemy z odtwarzaniem dysków Blu-ray, które wydane zostały tylko dla regionu B (Europa). Możliwe, że w wyniku aktualizacji regionalizacja odtwarzacza zostaje zamieniona na kod A. Wydaje się jednak, że problem powinien zostać szybko naprawiony przez LG. Przypominamy, że filmy 4K UHD nie są regionalizowane. Na niemieckim Amazonie cena używanego odtwarzacza to €136 (około 560 zł) z darmową dostawą. W Polsce ceny nowego egzemplarza kształtują się w granicach 900-1000 zł.

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego sprawia, że ​​odtwarzacz LG UP970 może odtwarzać dyski Blu-ray UHD z obrazem Dolby Vision oraz obsługiwać ten format w serwisach streamingowych typu Netflix.

Pierwotnie oprogramowanie trafiło do użytkowników w sierpniu 2017 roku, ale szybko zostało usunięte przez firmę LG, ponieważ stwarzało zbyt wiele problemów technicznych. Naprawa oprogramowania został jednak zakończona, a użytkownicy mogą już cieszyć się w pełni sprawnym i współpracującym z Dolby Vision odtwarzaczem.

Aktualizacja oprogramowania układowego (BD39.338.80123.C) została wprowadzona wczoraj, a według informacji użytkowników posiadających odtwarzacz wygląda na to, że działa ona tak jak powinna.

Jak na razie trudno jednoznacznie potwierdzić, czy w nowym oprogramowaniu naprawiony został problem związany z błędnym wyświetlaniem czerni. Do odtwarzania obrazu w Dolby Vision potrzebny jest oczywiście wyświetlacz współpracujący z tym formatem.

Po wprowadzeniu aktualizacji LG UP970 jest obok sprzętów Oppo jedynym na rynku odtwarzaczem umożliwiającym odtwarzanie płyt z obrazem Dolby Vision. Wkrótce jednak ma pojawić się aktualizacja dla tegorocznego odtwarzacza Ultra HD UBP-X700 od firmy Sony, a Panasonic zapowiedział już odtwarzacz wspierający formaty Dolby Vision i HDR10+.

źródło: Flatpanelshd.com / LG