Lutowe zapowiedzi od wydawnictwa Scream Comics

Wydawnictwo komiksowe Scream Comics ogłosiło listę swoich lutowych premier. Na jakie tytuły możemy liczyć?

Na luty Scream Comics zapowiedziało pięć komiksów, na które złożą się takie tytuły jak: „Blackwood” ze scenariuszem Evana Dorkina, francuski tytuł „Wika i gniew Oberona”, kolejne tytuł ze świata Obcego, czyli „Aliens Labirynt” i „Aliens Ratunek”, do których scenariusze stworzyli odpowiednio Jim Woodring i Brian Wood, a także pozycja skierowana do nieco młodszego czytelnika, komiks „Owady”.

Blackwood”

Gdy czwórka nastolatków o trudnej przeszłości dostaje się do szkoły magii Blackwood College, ich pragnienie zdobycia zakazanej wiedzy zostaje poddane szeregom prób. Jednak klątwa nieumarłego dziekana, duch w akademiku, złośliwa mumia dwugłowego szympansa, plaga zmutowanych insektów, czy odkrycie pradawnego zła nieoczekiwanie zmuszają bohaterów do przyspieszonego kursu okultyzmu. Stawką okazują się nie tylko ich życia, ale i losy świata.

Scenariusz: EVAN DORKIN
Rysunki: VERONICA i ANDY FISH
Format: 170 x 260 mm
Strony: 120
Oprawa: twarda

Blackwood-cover.jpg

Aliens Labirynt”

Króliki, myszy i małpy od zawsze były ofiarami eksperymentów naukowych i badań laboratoryjnych na całym świecie, budząc przy okazji protesty społeczeństw. Kiedy więc pułkownik doktor Paul Church zamienia w tej roli zwierzęta na kosmitów, protesty się kończą a ekolodzy wychwalają lekarza… Gdy jednak jego asystenci giną z nieznanych powodów, zaczynają sobie zadawać ważne pytanie: jak człowiek może torturować obce istoty? Wysoko nad ziemią, na pokładzie stacji kosmicznej Innominata, dzieje się coś strasznego. I tym razem kosmici są ofiarami.

Scenariusz: JIM WOODRING
Rysunki: KILLIAN PLUNKETT
Format: 170 x 260 mm
Strony: 120
Oprawa: twarda

AliensLabyrinth-cover.jpg

Aliens Ratunek”

KOLONIALNI MARINES SĄ ELITARNĄ JEDNOSTKĄ WOJSKOWĄ przyszłości. Zmagają się z zagrożeniami obcego pochodzenia w całej galaktyce. Jeden z nich ma szansę walczyć u boku legend – Amandy Ripley i Zuli Hendricks, które dawno temu ocaliły mu życie przed śmiercią z rąk ksenomorfów. Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Aliens: Opór”, Alec Brand, kolonista uratowany przez Ripley i Hendricks dorósł i stał się jednym z elitarnych Kolonialnych Marines. Zostaje wysłany na ściśle tajną misję i trafia na zawładnięty przez Obcych księżyc, z którego niegdyś został uratowany… musi teraz stanąć twarzą w twarz z przeszłością.

Scenariusz: BRIAN WOOD
Rysunki: KIERAN McKEOWN
Format: 170 x 260 mm
Strony: 96
Oprawa: twarda

AliensRescue-cover.jpg

„Owady”

Wiedzieliście, że niektóre pszczoły potrafią zabić szerszenia intensywnym machaniem skrzydłami? Że termity porozumiewają się uderzając głowami o ściany termitiery?
Czy wreszcie, że larwa mrówkolwa chwyta ofiary zastawiając na nie diaboliczną pułapkę?
Ten album, łączący humor z wiedzą naukową, pozwoli wam odkryć fascynujący świat owadów.

Scenariusz: CHRISTOPHE CAZENOVE & FRANÇOIS VODARZAC
Rysunki: COSBY
Format: 240 x 320 mm
Strony: 48
Oprawa: twarda

Insectes-1-cover.jpg

Wika i gniew Oberona”

Dawno, dawno temu w Królestwie Elfów żył sobie Oberon, książę ze złamanym sercem.
Nie mógł znieść małżeństwa Tytanii, miłości swego życia, z innym księciem – Claymore’em Grimmem. Przypuścił więc atak na Castelgrimm, zabił księcia i unicestwił wróżkę, którą tak umiłował.
Pod opieką fechmistrza Haggisa Cornelly’ego malutka Wika Grimm uniknęła masakry, która spotkała jej pobratymców. Bezbronne dziecko pozbawione skrzydeł, aby nie rzucać się w oczy, osiągnęło dorosłość z dala od niebezpieczeństw. Lecz nawet okaleczona wróżka pozostaje wróżką. Jej moce jeszcze się objawią. Co okaże się potężniejsze? Gniew Oberona czy wściekłość Wiki?

Scenariusz: Thomas Day, Olivier Ledroit
Rysunki: Olivier Ledroit
Format: 240 x 320 mm
Strony: 72
Oprawa: twarda

WIKA.jpg

źródło: Scream.com.pl