Making a Murderer - pełny zwiastun 2. sezonu serialu dokumentalnego od Netfliksa

Fanów kryminalnych seriali dokumentalnych (tzw. docu-crime) ucieszy zapewne fakt, że już 19 października na platformie Netflix pojawi się 2. sezon serialu Making a Murderer. Produkcji, której premierowa odsłona w 2015 roku wzbudziła spore poruszenie na świecie. Dziś zaprezentowano pełny zwiastun 2. sezonu opisywanej produkcji. Zresztą zobaczcie sami.

W nowych odcinkach poznamy dalszy przebieg głośnej sprawy Stevena Avery'ego, który w wyniku sfałszowania przez policję dowodów jego winy był więziony przez wiele lat.

Dziesięcioodcinkowa druga część dokumentu Making a Murderer to kronika postępowania apelacyjnego. Nagrodzeni Emmy filmowcy Laura Ricciardi i Moira Demos wracają do miejsca, w którym rozgrywa się ta kontrowersyjna batalia sądowa. Jako jedyni zaglądają za kulisy walki o sprawiedliwość dla Stevena Avery'ego i jego współoskarżonego krewnego, Brendana Dasseya, w którą zaangażowane są zespoły prawników oraz rodziny oskarżonych. Trwający od dawna proces zbiera wśród nich prawdziwe emocjonalne żniwo.

źródło: Netflix