Mamy nowy zwiastun filmu dokumentalnego o Whitney Houston

Już dzisiaj na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o życiu amerykańskiej piosenkarki Whitney Houston. Z tej okazji do sieci trafił nowy zwiastun produkcji. Zobaczcie sami.

Whitney Houston pobiła więcej rekordów w branży muzycznej niż jakakolwiek inna wokalistka w historii. Na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt, zagrała także w kilku przebojowych filmach, zanim jej błyskotliwa kariera zakończyła się skandalami i tragiczną śmiercią w wieku 48 lat. Film dokumentalny Whitney to intymny, niezachwiany portret Houston i jej rodziny, który wykracza poza znane tabloidowe nagłówki i rzuca nowe światło na magiczną trajektorię życia Houston. Korzystając z nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań archiwalnych, ekskluzywnych nagrań demo, rzadkich występów, archiwów audio i oryginalnych wywiadów z ludźmi, którzy znali ją najlepiej

Premiera filmu odbędzie się 16 maja na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. Od 6 lipca film będzie można oglądać w amerykańskich kinach.

Za reżyserię filmu odpowiada Kevin Macdonald. Producentami dokumetu są Simon Chinn, Jonathan Chinn i Lisa Erspamer.

źródło: Miramax / zdj. Warner Bros.