Marvel mocno stawia na seriale? Mnóstwo nowych informacji o produkcjach z Disney+

Już niedługo filmowe uniwersum Marvela rozszerzy się o serialowe produkcje za sprawą platformy Disney+, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Do tej pory nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat nowych seriali z MCU, ale nowa porcja plotek zdradza interesujące informacje. Poznajcie szczegóły.

Seriale, które będą dostępne na platformie Disney+, w przeciwieństwie do dotychczasowych produkcji na licencji Marvela, produkowanych przez ABC, Hulu czy Netfliksa, będą ściśle powiązane z filmami, które od przeszło 10 lat możemy oglądać w kinach. Pełną kontrolę nad serialami sprawował będzie sam Kevin Feige. Potwierdzono już, że swoje seriale otrzymają Loki oraz duety Vision i Scarlet Witch oraz Falcon i Zimowy żołnierz, a ostatnio spekulowało się także na temat serialu opowiadającego losy Lady Sif, znanej fanom filmów o Thorze. Nowe informacje na temat serialowych planów Marvela zebrał serwis MCU Comics.

Serial Scarlet Witch i Vision opisywany jest jako thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się na przedmieściach, gdzie postanawia osiedlić się dwójka głównych bohaterów. Inspiracją dla serialu ma być podobno komiksowa seria Toma Kinga z Marvel Now. Nowe informacje sugerują, że fabuła serialu będzie osadzona po wydarzeniach z Avengers: Endgame, ponieważ motywem przewodnim historii mają być nie do końca udane starania Scarlet Witch w zaszczepieniu Visionowi duszy. Głównym złoczyńcą serii ma być z kolei Agatha Harkness, znana chociażby ze swojego udziału we wspomnianej komiksowej serii Toma Kinga.

Jeśli chodzi o serial o Lokim, to kolejne źródło potwierdza niedawne plotki sugerujące, że Tom Hiddleston powróci jedynie jako narrator produkcji, a sam serial będzie opowiadał o młodości bohatera. W serialu mają pojawić się także młody Thor, a także Odyn, ale on również jedynie w formie głosu. Fabuła ma koncentrować się na mniej znanych złoczyńcach z Asgardu o pseudonimach Karnilla i Ulik.

W listopadzie ubiegłego roku pojawiły się plotki, że swój serial ma dostać także Hawkeye i wygląda na to, że Marvel nie zrezygnował z tych planów. Marvel planuje podobno stworzenie produkcji, w której Clint Barton będzie szkolił swoją następczynię, czyli Kate Bishop, która ostatecznie ma przejąć miano Hawkeye'a. Przeciwnikami wspomnianej dwójki mają zostać podobno przestępcy na usługach Trickshota, który również posługuje się łukiem.

Serial o przygodach Zimowego żołnierza i Falcona opisywany jest natomiast jako thriller szpiegowski, który ma być podobno związany bezpośrednio z wydarzeniami z filmu Avengers: Endgame. Dwójka przyjaciół Kapitana Ameryki ma zostać zwerbowana przez Tarczę, która ponownie zaistnieje w uniwersum Marvela na szeroką skalę. Swój udział w serialu mają mieć także Nick Fury i Agentka 13.

Potwierdzają się też ostatnie plotki na temat serialu o przygodach Lady Sif. Historia ma podobno koncentrować się na jej przygodach po wygnaniu z Asgardu, co miało najprawdopodobniej miejsce przed wydarzeniami z filmu Thor: Ragnarok i zostało zainicjowane przez Lokiego, który podszywał się pod Odyna. Przeciwniczką wojowniczki z Asgardu ma być podobno The Enchantress, a podczas swojej tułaczki bohaterka zyska potężnego sprzymierzeńca znanego w komiksach jako Beta Ray Bill, którego fani od dawna domagali się w filmowym uniwersum. Być może jego serialowe wprowadzenie będzie zapowiedzią pojawienia się w czwartej części Thora, ale jak na razie są to jedynie spekulacje.

Marvel podobno rozważa jeszcze solowe seriale o przygodach War Machine i takich postaci jak Moon Knight i Sentry, ale jak na razie są to jedynie mgliste plany i jeśli zostaną kiedyś zrealizowane, to na pewno nie w najbliższym czasie.

Platforma Disney Play ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Jak na razie nie wiemy jeszcze, czy usługa będzie początkowo dostępna tylko w USA, czy zostanie wprowadzona jednocześnie na wszystkie rynki międzynarodowe.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel