Marvel stworzy film o swojej Lidze Sprawiedliwości? Nowe plotki

Kwietniowa premiera filmu „Avengers: Koniec gry” zakończy pewien etap w kinowym uniwersum Marvela, ale nie będzie to oczywiście ostateczna odsłona przygód popularnych bohaterów Marvela. Już teraz wiemy, że studio pracuje nad stworzeniem filmów o The Eternals i Shang-Chi, a możliwe, że właśnie poznaliśmy kolejne potencjalne produkcje, które mogą złożyć się na kolejną fazę MCU. Sprawdźcie szczegóły.

Dokładną rozpiskę kolejnej fazy filmów Marvela mamy poznać po premierze nowego filmu o przygodach Spider-Mana, ale dzisiaj w sieci pojawiły się spekulacje sugerujące tytuły kolejnych filmowych projektów, które mają złożyć się na nowe uniwersum MCU. Według najnowszych plotek Marvel będzie chciał stworzyć adaptację kolejnego z mniej popularnych komiksów i obok The Eternals mamy zobaczyć w najbliższych latach również inną drużynę superbohaterów, którą w komiksach określa się mianem Squadron Supreme.

Przez wiele lat istniało kilka różnych wersji drużyny Squadron Supreme, ale jej pierwotny skład powstał jako marvelowski odpowiednik Ligi Sprawiedliwości z konkurencyjnego wydawnictwa DC Comics. Liderem grupy jest Hyperion, który przypomina potężnego Supermana, a u jego boku pojawiają się Nighthawk nawiązujący do Batmana, Power Princess będąca odpowiedniczką Wonder Woman oraz Doctor Spectrum przypominający Green Lanterna i Whizzer posiadający podobne moce co Flash. Na razie nie jest jednak jasne, czy film ma skupić się na całej drużynie, czy tylko na jej liderze, czyli Hyperionie, który jest najpopularniejszym członkiem Squadron Supreme oraz może mieć również związek z filmowymi The Eternals. Możliwe więc, że Marvel będzie w przyszłości chciał w większym stopniu skupić się na kosmicznych zakątkach swojego uniwersum, a ciężar filmów powoli będzie przesuwany na zupełnie nowych bohaterów.

źródło: Wegotthiscovered.com / zdj. Marvel Comics