Matt Damon zagra Marca Richa - jednego z najbogatszych handlarzy ropą?

Matt Damon negocjuje główną rolę w nowym filmie Johna Krasinskiego będącego biografią Marca Richa, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, który zbił majątek na handlu ropą.

The King of Oil będzie adaptacją biografii The King of Oil: The Secret Lives of Marc Rich napisanej przez Daniela Ammanna.

Rich był przestępcą finansowym, który został ułaskawiony przez prezydenta Billa Clintona podczas ostatniego dnia urzędowania. Jako dziecko Rich przeżył Holokaust, dorobił się na handlu ropą i innymi surowcami i stał się najbogatszym i najpotężniejszym handlarzem towarów na świecie. W 1983 roku został oskarżony o 65 przestępstw, w tym o uchylanie się od płacenia podatków. Książka Ammanna ujawniła szczegóły dotyczące wielu nielegalnych aspektów biznesu Richa, a tym jego kontaktów z Iranem.

Matt Damon ma wcielić się w głównego bohatera filmu, który w 2013 roku zmarł w wieku 78 lat. Najprawdopodobniej reżyserią filmu zajmie się John Krasinski, który współpracował już Damonem przy filmach Manchester By the Sea i Promised Lan.

źródło: Comingsoon.net / zdj.