„Midway” lepszy niż „Doktor Sen” i komedia „Last Christmas”

Wygląda na to, że amerykańscy widzowie wolą spędzać długi listopadowy weekend w domu lub na innych rozrywkach niż kino. Wyniki z piątku zapowiadają kiepski weekend dla filmowego przemysłu i przynoszą niespodziewanego faworyta wśród nowych premier.

Przed weekendem analitycy zakładali, że na koniec niedzieli na pierwszym miejscu znajdzie się film „Doktor Sen” z wynikiem wynoszącym od 20 do 30 mln dolarów. Drugie miejsce miało przypaść filmowi „Last Christmas” z kwotą wynoszącą od 15 do 20 mln dolarów. Trzecie miejsce z kolei miał zająć nowy film Rolanda Emmericha pod tytułem „Midway” z kwotą z przedziału 9-14 mln dolarów. To, że film Emericha powalczy o drugie miejsce weekendu, zapowiadały już wyniki z czwartku, a po tym, jak wszystkie trzy filmy wypadły w piątek, możemy stwierdzić, że to „Midway” ma największe szanse na najlepszy wynik w obrębie całego weekendu!

W piątek produkcja Emericha zebrała od amerykańskich widzów 6,3 mln dolarów i wyprzedziła zarówno horror „Doktor Sen” (5,2 mln dolarów), jak i komedię „Last Christmas” (4 mln dolarów). Wyniki te pozwalają zakładać, że „Midway” zakończy weekend na pierwszym miejscu z kwotą w okolicach 17,5 mln dolarów, „Doktor Sen” pod koniec debiutanckiego weekendu będzie miał na koncie około 13,5 mln dolarów, a komedia z Emilią Clarke zbierze od widzów około 12 mln dolarów.

źródło: Variety.com / zdj. Lionsgate