Młody Alfred Pennyworth na pierwszym zdjęciu z serialu

Niedawno ujawniono, że serial Pennyworth opowiadający przygody młodego lokaja Bruce'a Wayne'a zadebiutuje na małym ekranie już w czerwcu, a dzisiaj doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego zdjęcia z produkcji, na którym możemy zobaczyć, jak w tytułowej roli prezentuje się Jack Bannon. Przekonajcie się sami.

Nadal niewiele wiemy na temat fabuły serialu, ale już wcześniej ujawniono, że serial opowie, jak Alferd Pennyworth połączył siły z ojcem Batmana, Thomasem, by w latach 60. ubiegłego wieku otworzyć firmę ochroniarską. W serialu nie zabraknie podobno archetypowych złoczyńców, ale nie będą nimi klasyczni przeciwnicy Batmana. Głównego złoczyńcę w serialu Pennyworth ma zagrać aktor Jason Flemyng, który występował w takich filmach jak Porachunki, Przekręt i X-Men: Pierwsza klasa.

Pojawił się także pierwszy opis postaci Alfreda, który zapowiada, że w serialu poznamy zupełnie nową twarz popularnego bohatera komiksów o Batmanie. Alfred opisywany jest jako uczciwy, otwarty i dowcipny mężczyzna, którego nie sposób uznać za byłego żołnierza SAS. Alfred nie wie jednak, jak pogodzić wizerunek tego dobrodusznego chłopaka z zimnym i wyrachowanym zabójcą, którym się stał.

DzEosaqV4AAFDPf.jpg

Za serial odpowiadają twórcy Gotham: Bruno Heller i Danny Cannon. Pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków. W ojca Bruce'a Wayne'a wcieli się brytyjski aktor Ben Aldridge, którego widzowie mogą znać przede wszystkim z występów w serialu BBC pod tytułem Our Girl oraz filmów Fleabag i Paris Song.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Epix / Imdb.com